З 1 березня по 1 травня в Національному історичному музеї проходить виставка «Божественна комедія» Сальвадора Далі

1 березня в Національному історичному музеї відкрилася виставка графіки Сальвадора Далі. Глядачі побачать рівно 100 ілюстрацій, зроблених Сальвадором Далі до видання «Божественної комедії» в честь 700-річчя Данте Аліг'єрі. 101-й став титульний лист до книги, на якому в 1965 році Далі залишив автограф і зробив малюнок ангела кульковою ручкою.

Ілюстрації Дали «Божественної комедії» визнані кращими творами художника в області книжкової графіки. Гравюри відрізняються чудовим кольором, властивим швидше живопису, ніж графіку

У 1951 році Сальвадор Далі отримав замовлення італійського уряду на створення серії ілюстрацій до «Божественної комедії» Данте Аліг'єрі і виготовлення на їх основі гравюр. За кілька років маестро намалював 100 акварелей: по одній до кожної з 100 пісень «Комедії», по-своєму інтерпретувавши найбільш важливий момент.

Дізнавшись про те, що творіння великого італійця ілюструє іспанець, громадськість Італії виступила з протестом, і замовлення було скасовано. Але Дали, з дитинства закоханий в твір Данте, не зупинив роботу. Жозеф Форе, з яким Дали працював над «Доном Кіхотом», познайомив художника з Ле Еюром Клером, чиє видавництво, в кінцевому підсумку, зайнялося реалізацією проекту. Далі особисто контролював процес створення пластин, перевіряючи і стверджуючи кожну з них. Робота над дереворитами була закінчена в 1963-му році, а роком пізніше «Божественна комедія» з ілюстраціями Далі була здана в друк.

Компанія Парадайстревел запрошує всіх бажаючих відвідати цю дивовижну виставку, а також безліч інших цікавих місць http://inbelarus.ru/