Виставка "Шедеври живопису та гравюри епохи Едо", з 4 вересня 2018 року, в Москві, в Пушкінському музеї

У Пушкінському музеї відкрилася унікальна експозиція японської гравюри

Ліза Алі

03.09.2018

У Пушкінському музеї відкрилася унікальна експозиція японської гравюри   Ліза Алі   03

Кацусика Хокусай (1760-1849) Переможний вітер. Ясний день. Лист із серії «36 видів Фудзі». Б., кол. ксилографія. 26.2 × 38.7cm (в рамі: 44.3 × 58.8 × 4 см). Художній музей м Тіба. Фото: pushkinmuseum.art

Експозиція гравюр і полотен XVII-XIX століть стане одним з головних подій року Японії в Росії.

- Виставка в ГМИИ безпрецедентна! - розповідає куратор виставки Айнур Юсупова. - Тут будуть показані знакові для японського мистецтва твори - наприклад, ширма "Бог вітру і бог грому" пензля Огати Коріна прикрашає обкладинки багатьох видань з історії мистецтва Японії.

Виставка пройде в два етапи: перша частина робіт покажуть з 4 по 30 вересня, а другу - з 3 по 28 жовтня. Всього - 135 барвистих полотен. Зміна пояснюється крихкістю робіт: папір і шовк - делікатний матеріал. І згідно з прийнятими в Японії стандартам, такі роботи не можуть експонуватися більше чотирьох тижнів.

Кожну третю неділю в музеях столиці, підвідомчих Департаменту культури міста Москви, - безкоштовне відвідування

- Подивитися всі ці легендарні полотна під одним дахом неможливо навіть в Японії, - посміхається глава Агентства у справах культури Японії Рёхеі Міята.

pushkinmuseum.art

Огата Корін. Боги вітру і грому. Пара двостулкових ширм. Папір, фарби, кисть, сусальне золото. Токійський національний музей. Особливо цінний об'єкт культури

Полотна, дійсно, рідкісні. Є серед них є навіть роботи зі статусом «Національний скарб» - наприклад, "Портрет Такамі Сенсекі" пензля Ватанабе Кадзан. Всі вони виставлені на другому поверсі головної будівлі Пушкінського музею - близько парадних сходів.

- Я рада, що люди ходять між експонатами так неспішно, - говорить директор Пушкінського музею Марина Лошак. - Так і треба. Це ж Японія - зовсім інший темп, інші вібрації, яких зараз в Москві так не вистачає.

Фото: Ліза Алі

Готувалася виставка в найкоротші для такого масштабного проекту терміни - всього за рік. І, як зазначила Лошак, без підтримки головного партнера, компанії "Роснефть", навряд чи б взагалі відбулася.

- Я від щирого серця дякую компанії «Роснефть», яка не в перший раз опинилася поруч з нами, - додала Лошак. - Сьогоднішній проект - це ще одне підтвердження серйозної готовності цієї компанії допомагати найважливішим, найтоншим проектам.

Для відвідувачів столичних музеїв з'явився новий вигідний абонемент

Спеціально для заходу підготували велику освітню програму: японські та російські фахівці проведуть дев'ять лекцій, на яких розкажуть про ключові аспекти культури епохи Едо. Слідкуйте за розкладом тут .

Вартість вхідного квитка для дорослих - 500 рублів, пільгових (для студентів та пенсіонерів) - 250 рублів, діти і підлітки до 16 років - безкоштовно.