П'ять великих майстрів японської гравюри | Nippon.com

1. П'ять великих майстрів японської гравюри Японська гравюра (ханга) протягом століть відігравала велику...
  2. Кацусика Хокусай (1760-1849)
  3. Утагава Хіросіге (1797-1858)
  4. Цукіока YOсітосі (1839-1892)
  5. Хасігуті Гоё (1880-1921)
  6. П'ять великих майстрів японської гравюри
  7. Китагава Утамаро (1753-1806)
  8. Кацусика Хокусай (1760-1849)
  9. Утагава Хіросіге (1797-1858)
  10. Цукіока YOсітосі (1839-1892)
  11. Хасігуті Гоё (1880-1921)
  12. П'ять великих майстрів японської гравюри
  13. Китагава Утамаро (1753-1806)
  14. Кацусика Хокусай (1760-1849)
  15. Утагава Хіросіге (1797-1858)
  16. Цукіока YOсітосі (1839-1892)
  17. Хасігуті Гоё (1880-1921)

П'ять великих майстрів японської гравюри

Японська гравюра (ханга) протягом століть відігравала велику роль в історії японського мистецтва. Майстри періоду Едо, такі як Хокусай або Хіросіге, створювали твори, відомі зараз у всьому світі, але існували і набагато менш відомі майстри подібного масштабу, чиї роботи заслуговують більш уважного розгляду. Тут ми покажемо п'ять робіт п'яти майстрів гравюри, як знаменитих, так і маловідомих.

Китагава Утамаро Китагава Утамаро. «Гребінь», 1785

Утамаро, один з найбільших майстрів жанру укійо-е , Зображував красунь з «чайних будинків» і кварталів розваг в Едо, що були втіленням ідеї «пливе світу». Він також є автором безлічі еротичних гравюр сюнга , І навіть потрапив до в'язниці за зображення історичного героя Тойотомі Хідейосі в оточенні наложниць.

Кацусика Хокусай Кацусика Хокусай. «Кадзікадзава в землі Каї», 1830-33

При згадці японської гравюри дуже багато, напевно, згадають «Велику хвилю в Канагава» Хокусая. Високо оцінені його пейзажі, що зображують водоспади, мости, гори, і особливо гору Фудзі . Але темами багатьох його інших творів були також привиди, жива природа та еротика. Він сприяв збільшенню популярності гравюри своїми ілюстраціями до творів Кёкутей Бакина і Рютея Танехіко.

Утагава Хіросіге Утагава Хіросіге. «Сливовий сад в Камада», 1857

Хіросіге зображував пейзажі та звичаї Едо настільки поетично, що навіть незвичні для європейців види сприймалися як щось близьке. Він справив великий вплив на західних художників, серед яких були Моне, Ван Гог, Сезанн і Уістлер. Його серія «Сто знаменитих видів Едо» є як історичним документом, що відобразили японську столицю такою, якою вона була в середині XIX століття, так і одним з найбільших творів Укійо-е.

Цукіока YOсітосі (1839-1892)

Цукіока YOсітосі Цукіока YOсітосі. «Місяць над горою Інаба», 1885 (юний Тойотомі Хідейосі нападає на замок на горі Інаба)

YOсітосі особливо цінують за те, що він вдихнув нове життя в жанр Укійо-е в епоху Мейдзі, коли європейські нововведення, такі як фотографія і літографія, витісняли традиційну гравюру з культури як щось застаріле. Він вніс в процес друку деякі удосконалення, запозичивши їх з західної гравюри; він також часто зображував європейців і людей в західній одязі. Поряд з його пейзажними роботами, такими як серія «Сто видів місяця», відомі і створені ним зображення привидів і сцени вбивств.

Хасігуті Гоё Хасігуті Гоё. «Розчісування волосся», 1920

Хасігуті спочатку не займався Укійо-е, а був успішним живописцем, які працювали в західному стилі, але залишив живопис олією для відродження вмираючої традиції японської ксилографії. В жанр зображення красунь він привніс чуттєвість, притаманну Дега і Ренуара, при цьому, не дивлячись на загальний імпресіоністський характер своїх робіт, опрацьовував їх з усією ретельністю; навіть коли зліг від менінгіту, який забрав його життя, він прискіпливо розглядав кожну деталь своєї останньої гравюри. Йому тоді було всього лише 41 рік.