Гравірування по металу - від витоків до сучасних технологій

Гравірування по металу - один з найдавніших видів мистецтва, традиції якого збереглися до наших днів. Ще до нашої ери за допомогою гравіювання прикрашали зброю, шкатулки, посуд, різні аксесуари. Гравіюванням називають нанесення на поверхню візерунків або написів за допомогою ріжучого інструменту. Гравірування в усі часи виконувалася не тільки на металевій поверхні, але і на дереві, камені, кістки. За допомогою гравіювання майстри створювали справжні шедеври, і деякі з них можна сьогодні побачити в музеях світу.

Техніка гравірування вперше з'явилася в Стародавньому Китаї. З її допомогою виготовляли сонячний годинник: на металевій або кам'яній основі вигравіювали поділу, за якими можна було визначити, котра година, в залежності від кута падіння тіні. В Європі гравірування стала популярною до XI століття, коли стали виготовлятися різноманітні прилади для морської навігації. У російській культурі технологія гравірування займає особливе місце: новгородські, київські та псковські майстри залишили на пам'ять нащадкам чимало шедеврів. Хоча сам термін «гравірування» почали використовувати тільки в епоху Петра I, до цього подібна техніка позначалася словом «різьблення».

Традиційна гравірування виконується двома способами: штрихова гравірування і оброни різьблення. В процесі виконання штриховий гравіювання за допомогою гострого інструменту на металеву поверхню наносяться тонкі лінії (штрихи). Оброни різьблення - зовсім інший вид мистецтва, вона має на увазі створення рельєфного зображення з ретельною обробкою окремих елементів. Подібного роду гравюри пережили справжню епоху розквіту за часів Середньовіччя.

Гравірування вже кілька століть є не тільки однією з найбільш популярних різновидів прикладного мистецтва, а й способом «підписувати» речі. Так, багаті люди в Росії і Європі мали звичай замовляти гравіювання на своїх речах: скринях і скриньках, глечиках і стравах, прикрасах, столових приладах, дзеркалах і інших предметах особистої гігієни. За допомогою гравіювання наносили свої клейма і майстри, які виготовляють дорогоцінні предмети побуту зі срібла і інших металів.

У XIX столітті з'явилися технології, що дозволяють виконувати гравірування механічним способом. З цього часу ручне гравіювання стала долею обраних. Її наносили переважно на зброю: приклади рушниць і пістолетів, леза кинджалів. З'явилася нова техніка виготовлення гравюр на металі, яку винайшов Іван Бушуєв, уродженець Златоуста. Його «фірмовим» зображенням був крилатий кінь - Пегас, який став згодом гербом рідного міста майстра.

З початку XX століття гравірування стала активно використовуватися для прикраси подарунків і нанесення дарчих написів. За радянських часів техніка гравіювання не тільки не втратила своєї популярності, а й пережила справжній підйом. Годинники, портсигари, пір'яні ручки з гравіюванням - такі подарунки впливові особи з задоволенням вручали один одному. Ця традиція дійшла і до наших днів. Подарунок, прикрашений дарчим написом, набагато приємніше і цінніше. Сьогодні гравіювання можна замовити практично на будь-якій поверхні: на металі, дереві, камені, шкірі, склі, пластику. Пам'ятним написом можна прикрасити все, що завгодно: від рамки з фотографією до вазона для квітів або термоса Tiger .

Сучасні технології лазерного гравіювання

Якщо в минулому майстру доводилося проводити чимало часу, вирізаючи на невеликій поверхні штрихи і дрібні деталі, то сьогодні зробити гравіювання практично на будь-якій поверхні стало набагато простіше. Лазерне гравіювання - швидкий, недорогий і надійний спосіб в точності відтворити будь-який напис або зображення. Оскільки процедурою керує комп'ютер, можна не боятися випадкових помилок: лазерного гравіювання підвладні навіть самі невеликі предмети, як, наприклад, ручки Parker або запальнички Zippo . Зробити гравіювання можна не тільки на корпусі ручки, а й на самому пере - лазерні технології дозволяють вибрати дрібний шрифт і роблять напис цілком читається. Не дивно що гравірування ручок Parker стала популярною і дуже затребуваною послугою: пір'яні ручки всесвітньо відомого бренду завжди були відмінним корпоративним подарунком, який можна вручити колезі, партнеру або керівнику. А гравірування робить такий подарунок більш особистим.

Предмет, на якому необхідно виконати гравірування, кріпиться в потрібному положенні на спеціальному утримувачі. Вся інформація заноситься в комп'ютерну програму: з її допомогою можна вибрати розмір і шрифт напису, задати малюнок для перенесення на поверхню, визначити глибину і товщину гравіювання. Сам процес нанесення напису або малюнка займає всього кілька секунд. Лазерний промінь прибирає лише найтонший верхній шар, що не пропалюючи корпус ручки Паркер наскрізь. Наявність гравіювання на корпусі або навіть на пере ніяк не впливає на функції ручки.

Так що, якщо ви хочете зробити оригінальний і незабутній подарунок, завжди можна купити ручку з гравіюванням , Вибравши відповідну напис і красивий шрифт. Вартість гравіювання залежить від складності виконання, але в цілому, завдяки лазерної технології, гравірування обійдеться в невелику суму.