Ла Скала: найвідоміший оперний театр в Мілані

1. Ла Скала: з історії міланського дива
  2. Репертуар Ла Скала
  3. Квитки в Ла Скала
  4. Інші статті про Мілані:

Своєю появою опера як жанр музично-драматичного мистецтва зобов'язана саме Італії. Та й саме слово «опера» походить від італійського - «твір, праця». Починаючи з XVII ст., Першість у цьому виді мистецтва належало по черзі Венеції і Неаполем до тих пір, поки в 1778 році в Мілані не було закінчено будівництво нового театру - Ла Скала.

Чим же відрізняється опера в Мілані від інших театрів світу? Чудовою акустикою, великою місткістю (2015 місць після реконструкції), парадним убранням? Цим зможуть похвалитися десятки і сотні інших, менш відомих, сценічних майданчиків.

Тим, що в Ла Скала виступали знаменитості світового масштабу - від Марії Малибран до Монтсеррат Кабальє і Пласідо Домінго, а головними диригентами театру були Артуро Тосканіні і Ріккардо Муті? Але зірки такого рівня повноцінно працюють і в Метрополітен-опера, і в Гранд Опера, і у Відні, і навіть в Мехіко.

Проте, тепер, кажучи про те, що собою являє опера в Італії з точки зору виконавської, композиторської та диригентської майстерності, які її традиції і тенденції розвитку, ми маємо на увазі: йдеться про Ла Скала.

І сьогодні багато туристів, які не вважають себе завзятими театралами і шанувальниками музики, поспішають потрапити в цей театр навіть під час короткострокової поїздки. Можливо, для того щоб хоча б злегка доторкнутися до його таємниць і його історії.

Ла Скала: з історії міланського дива

Уже в 1816 році Стендаль називав театр Ла Скала в Мілані «першим в світі театром». Чудове технічне оснащення, розкішні постановки, кращі виконавці з усього світу, які надихнули великого француза на барвисті нариси про відвідування вистави - цей секрет розкривається досить просто.

Справа в тому, що протягом двох з половиною століть Мілан (з невеликою перервою на час наполеонівських походів) перебував під австрійським пануванням. І саме це італійське місто через свою територіальну близькість до Відня, політичної та економічної значущості був обраний імператрицею Марією-Терезією як оперної столиці Європи.

Театр Ла Скала побудований в 1778р. архітектором Джузеппе Пьермаріні

Так і виникла опера в Мілані - не найкращому, між іншим, музичному (скоріше, комерційному - як-не-як столиця Ломбардії) місті. Але те, що австрійські імператори ніколи не скупилися щодо свого «династичного пристрасті» до музики, створило справжнє диво.

Що ж, далеко не всі театри в Мілані, та й по всій Італії, зможуть похвалитися такою багатою історією, нерозривно пов'язаною не тільки з історією мистецтв, а й з історією всієї Європи в цілому.

Опера Ла Скала в Мілані стала прем'єрним театром для Дж. Россіні, В. Белліні, Г. Доніцетті. У 1841 році в Ла Скала була вперше поставлена ​​опера Дж. Верді «Набукко», що стала своєрідним відгуком на революційні події, після чого композитор отримав неофіційний титул «Маестро італійської революції».

А в 1926 році, прем'єра «Турандот» Дж. Пуччіні була перервана словами Тосканіні: «Тут зупинилося серце майстра» - самим найчистішим вираженням і відданості мистецтву, і дружби двох великих майстрів.

Репертуар Ла Скала

Сьогодні репертуар Ла Скала містить як класичні, так і сучасні твори визнаних майстрів минулого і сьогодення. Для їх постановки запрошуються кращі театральні режисери, диригенти та виконавці з усього світу.

До речі, репертуар Ла Скала збудований зовсім не тим чином, що в Росії. Щомісяця театрального сезону, традиційно починається 7 грудня, о день Св. Амвросія, покровителя Мілана, дають одну оперу і один балет - 5-7 разів протягом заявленого часу.

Оперний театр Ла Скала в Мілані

Між виставами проводяться симфонічні концерти, а також концерти зірок світової оперної сцени і музичні вечори. Через місяць репертуар Ла Скала повністю змінюється. Причому, очікування чергової постановки будь-якого твору, який вже ставив цей театр, може розтягнутися на роки.

Проте, постановка таких опер, як «Отелло», «Аїда», «Фальстаф» Дж. Верді, «Норма» В. Белліні або «Мадам Батерфляй» Дж. Пуччіні періодично (приблизно раз в 2-3 року) відновлюється - як в класичному, так і в ультрасучасному варіанті.

Адже технічна міць театру досі залишається майже неперевершеною, що дозволяє втілити на сцені будь-яку примху режисера. З актуальним і регулярно оновлюється репертуаром театру Ла Скала на найближчі місяці можна ознайомитися тут .

Квитки в Ла Скала

Квитки в Ла Скала можна придбати кількома різними способами. Але, з огляду на надпопулярність театру, краще не ризикувати, відкладаючи покупку квитків до прибуття в Мілан. Незважаючи на те, що навіть в день спектаклю їх іноді можна знайти в театральних касах або в офісі у собору Дуомо , - це, все ж, справа випадку.

Не варто сподіватися за старою радянською звичкою на «зайвий квиточок» або на перекупників. В даний час майже всі квитки в Ла Скала - іменні, тобто, без права передачі іншим особам. Виняток становлять запрошення в абонований ложі, але, як і 200 років тому, такого запрошення удостоюються лише деякі вибрані.

Репертуар театру Ла Скала

В останні роки продажу квитків починаються в режимі онлайн строго за 2 місяці до чергової прем'єри (опери або балету). Опера Ла Скала при цьому не гарантує, що вони будуть вже через кілька не те що годин, а навіть хвилин після початку продажів.

Однак інтернет, все ж, дозволяє вчасно відслідковувати нові надходження і спрощує процес покупки, де б Ви не знаходилися фізично. Більш детально ознайомитися з процедурою придбання квитків в кращий оперний театр Мілана (і не тільки), а також забронювати місця можна на сайті Select Italy .

Гарного Вам перегляду!

Інші статті про Мілані:

Photos by: CasteFoto , Sinanyuzakli, jovike , Rice Bear .