Квитки і поїздки в Опера Гарньє (Гранд-Опера)

1. Гранд-Опера
  2. Будівля Гранд-Опера
  3. Жанр Велика Опера

Ми раді запропонувати шанувальникам театру організацію турпоїздки і послуги на замовлення квитків в «Гранд-Опера».

Гранд-Опера

Гранд-Опера (Grand Opera)

- найбільший і всесвітньо відомий французький державний оперний театр. Заснований в 1669 під назвою «Королівська академія музики» поетом П. Перреном і композитором Р. камбера, які отримали від короля Людовика XIV патент на організацію постійного оперного театру в Парижі. З кінця 18 століття неодноразово змінювалася назва театру: «Театр Мистецтв», «Театр Республіки і Мистецтв», «Театр Опери», «Імператорська академія музики» (1804-14), «Королівська академія музики і танцю» (1815-71), «Національна академія музики і танцю» (з 1871). У 1875 театр відкрився в новому будинку, побудованому в 1861-74 архітектором Ш. Гарньє, і отримав назву «Опера Гарньє». З 1939 входить разом з паризьким театром «Опера комік» в Об'єднання національних музичних театрів.

Будівля Гранд-Опера

Постановки в Гранд-Опера

Протягом трьох століть театр є одним з центрів європейської оперної культури. У XVII - XVIII століттях тут ставилися переважно опери французьких композиторів (Люллі, Рамо і інші). З кінця XVIII століття з'являється італійську та німецьку репертуар (Пуччіні, Глюк). В Опера Гарньє пройшли світові прем'єри ряду найбільших творів в історії оперного жанру, в тому числі: «Весталка» Спонтини (1807), «Вільгельм Телль» Россіні (1829), «Німа з Портічі» Обера (1828), кращі опери Мейєрбера ( « Роберт-Диявол »,« Гугеноти »,« Пророк »),« Жидівка »Галеві (1835),« Фаворитка »Доніцетті (1840),« Дон Карлос »Верді (1867),« Гамлет »Тома (1868), друга редакція ( з речитативом і балетом) опери Гуно «Фауст» (1869), ряд опер Массне і так далі. Серед прем'єр XX століття опера «Мавра» Стравінського (1922), «Едіп» Енеску (1936) та інші. На сцені Опера Гарньє співали Малибран, Віардо-Гарсіа, Джулія Грізі, Нурри, Карузо, Шаляпін, Тіль і інші. Серед диригентів Гранд-Опера Мессаже, Ш. Мюнш (1891-1968), Маркевич, Претр, Клюітенс, Булез. Головним диригентом театру в 1980-81 був Варвізо, в 1981-83 Ломбар, в 1986-89 німецький диригент Л. Загрозек (р. 1942). На сцені театру виступали багато закордонних трупи, в 10-і роки XX століття тут йшли вистави дягілевської антрепризи. З 1983 по 1989 рік наш знаменитий співвітчизник, Р.Нуреев був директором балетної трупи Гранд-Опера.

Жанр Велика Опера

«Гранд-Опера» ( «велика опера»)

- це ще назву і оперного жанру, для якого характерні пишна театральність, насичений драматизмом сюжет, історична тематика, контрастність і динамізм сценічних ситуацій. Для «Гранд-Опера» типово поділ на п'ять актів, дробящихся на безліч сцен. У цьому жанрі широко використовується хор, оркестр і балет. У виставах завжди є ефектні, емоційно підняті сольні номери. Вони відрізняються майстерно розробленими ансамблями, соковитим і колоритним музичною мовою. Витоки стилю «Гранд-Опера» сходять до декоративно-помпезним оперним уявленнями часів наполеонівської імперії, проте вирішальний вплив на формування цього типу вистави надали опери Обера, Россіні.

Найвищого розквіту стиль «Гранд-Опера» досяг у творчості Мейєрбера. Його опера «Гугеноти» вважається класичним зразком цього жанру. Саме за назвою Жанру театр і отримав свого часу ім'я - «Гранд-Опера».

Після завершення будівництва в 1989 році будівлі «Опера Бастилія» (Opera-Bastille) тут йшли тільки балетні вистави. З 1996 в театрі поновилися оперні вистави.