Кременчуцькі балерини привезли Гран-прі з фестивалю «Сьомий континент» »Всі новини Кременчука на сайті Телеграф

Ноктюрн, Фредерік Шопен "Ноктюрн", Фредерік Шопен. Найкрасивіший, за версією "Телеграфа", концертний номер Театру танцю

А заодно прихопили й кубки за 1, 2 і 3 місця!

Фото: Олександр Сухомлин, гл. режисер Театру танцю Світлани Шумкової

Театр танцю Світлани Шумкової (ПК «Кредмаш») в листопаді зібрав багатий урожай призових місць і призових кубків. Юні кременчуцькі балерини привезли відразу два перших місця з одного листопадового конкурсу, завоювали 1, 2 і 3 місце на іншому конкурсі, і, нарешті, привезли в місто Гран-прі з фестивалю, що проходив за межами України.

Гран-прі в номінації «класичний танець» кременчуцький Театр танцю отримав на фестивалі «Сьомий континент» (8-й Відкритий кубок губернатора Курської області і глави адміністрації Курська). Фестиваль проходив в Курську, кременчужани приїхали туди вперше, і були вкрай здивовані тим, наскільки в регіоні популярний класичний танець, і яку серйозну фінансову підтримку з боку місцевої влади мають дитячі творчі колективи. Балетмейстер Театру танцю - Світлана Шумкова - розповіла «Телеграфу», що в конкурсі брали участь десятки колективів, як правило, дуже численних. Журі працювало три дні поспіль з дев'ятої ранку до дев'ятої вечора, а колективи все їхали і їхали. І в кожному - 20-30 учасників, і у всіх чудові концертні костюми. Такі обсяги підготовки тільки руками і грошима батьків не забезпечиш, тут працює урядова програма підтримки творчих колективів.

Кременчужани привезли на «Сьомий континент» чотири номери. Одні з них прем'єрний - «Вальс годин» з балету «Коппелія».

Забавна історія вийшла на нагородження, коли кременчуцькі балерини піднялися на сцену, щоб отримати кубок за 1 місце (це за «Урочистий вальс» Штрауса). Дівчата отримали кубок і пішли зі сцени. Але їх зупинив ведучий. «Почекайте, дівчатка, це все теж забирайте, це все ваше, навіщо ж по три рази на сцену виходити!» - сказав він і показав на стіл, де виставили призові кубки за 2 і 3 місця. Тендітні танцівниці зібрали всі кубки та - навантажені, але щасливі - спустилися зі сцени.

А ось Гран-прі конкурсу трупа Театру танцю отримала лише через тиждень - коли жбрі підвело підсумки конкурсу і за результатами голосування прийняло рішення віддати Гран-прі українському колективу.

А ось відразу два перших місця Театр танцю отримав на VI Міжнародному фестивалі-конкурсі «Music Land», який проходив у Дніпропетровську. У конкурсній програмі брала участь старша група театру танцю, вона-то і привезла два перших місця в номінації «класичний танець».

Про кременчуцьких балерина писала газета Картахени (Латинська Америка)

До речі, участю в конкурсах діяльність танцівниць Театру танцю не обмежується. Три прими - Юлія Єгорова, Мілена Верещак та Яна Журавель танцюють і гастролюють в складі трупи Харківського театру опери та балету. З гастрольним туром вони дісталися до самої Латинської Америки. В цілому, під час гастролей відпрацювали 27 вистав «Лебединого озера». Причому Юля Єгорова танцювала партію маленьких лебедів, яка вважається сольною партією, а не танцем кордебалету.

А зараз дівчата готуються в складі трупи Кіевсокго театру опери та балету підкорювати Китай. Бажаємо успіхів.