Тотальний диктант: перевіряємо свою грамотність

Диктант відбудеться 14 квітня, вже в 7-ий раз в Лондоні

Тотальний диктант, щорічна освітня акція по перевірці власної грамотності для всіх бажаючих, в цьому році пройде 14 квітня. За 15 років існування акція розрослася до 71 однієї країни і перетворилася на справжнє масштабне всесвітнє подія. У 2017 році диктант проводився в 866 містах, а участь у ньому взяли понад 200 000 чоловік.

У Лондоні акція пройде вже в сьомий раз. «Пам'ятаю своє захоплення після написання свого першого Тотального диктанту, тоді у мене зародилося бажання розповісти і зробити цю акцію масштабної і доступною для всіх. У мене особиста зацікавленість і мотивація: любов і повагу до російської мови в мені виховав мій дідусь - поет, письменник, викладач російської та літератури. У Лондоні у нас приголомшлива команда з п'яти чоловік, де кожен з ентузіазмом втягується в процес »- розповідає організатор Тотального диктанту в Лондоні Наталія Почекутова.

Цього року акція пройде на чотирьох майданчиках, відмінних один від одного, - ідея організаторів в тому, щоб кожен вибрав собі місце до душі. Головний майданчик - King's College на Стренд - тут за традицією диктант читають відомі письменники або літературні критики. Цього року його тут прочитає літературний критик і оглядач видання Meduza Галина Юзефович, чий батько Леонід Юзефович, до речі, був автором минулорічного тексту диктанту. Решта три майданчики - ресторан Zima в Сохо, Росспівробітництво і Ziferblat в Шордіч. В силу обмеженої кількості місць бажаючим написати диктант на одній з них буде потрібно реєстрація. Вона відкриється 4 квітня на офіційному сайті диктанту totaldict.ru/london. Там же можна буде дізнатися імена інших читців.

Незважаючи на те, що дата написання доводиться на великодні канікули, організатори зазначають, що інтерес до заходу зростає з року в рік, і в цей раз вони очікують 300-400 чоловік. Взяти участь абсолютно безкоштовно може будь-хто. Триває диктант, як правило, 30-45 хвилин, після чого учасник здає свою роботу на перевірку кваліфікованим фахівцям, і вже через пару днів може ознайомитися з результатом на сайті. При цьому необов'язково вказувати своє ім'я, можна написати диктант анонімно. Через тиждень проводиться робота над помилками під керівництвом філолога і нагородження самих грамотних.

Автором тексту диктанту в цьому році стала письменниця Гузель Яхина, автор роману-лауреата премії «Велика книга» «Зулейха відкриває очі». Організатори зазначають, що традиційно найбільше число проблем викликає пунктуація і правопис «н» і «нн», так що, якщо ви надумаєте перевірити свої знання, - рекомендуємо повторити ці розділи. Крім того, можна відвідати пропоновані організаторами безкоштовні курси «Русский по середах» - в цьому році заняття пройдуть 4-го і 11-го квітня о 7 годині вечора. Записатися на них можна на сайті або сторінці в facebook .

Не варто боятися отримати погану оцінку, написати Тотальний диктант на п'ятірку - завдання непросте (допускається лише одна не груба пунктуаційних помилка). «Для нас Тотальний диктант не про оцінки. Це можливість нагадати і показати людям, що потрібно замислюватися про свою грамотності і звертати увагу на те, як ми пишемо і спілкуємося, - розповідає Наталя Почекутова. - Ми вважаємо героями всіх учасників і тому починаючи з минулого року вирішили нагороджувати не тільки самих грамотних, але і розігрувати призи серед всіх, хто прийде. Лотерея проходить на головному майданчику, а дарувати ми будемо, наприклад, річні абонементи на культурні вечори Arbuzz і в Pushkin House, екскурсії для дітей від «Музейного Кота» , Підписки на журнали Російська Думка і Zima, походи в лазню №1, вечеря в ресторані російської кухні Zima, нетривіальні піші прогулянки "Навколо Лондона за 40 кроків" і багато іншого ».

Підготувала Ольга Павлова

Афіша Лондона, медіа партнер Тотального диктанту, нагадує, що 14 квітня в 12-00 чекаємо вас перевірити свою грамотність в доброзичливій атмосфері

Написати Тотальний диктант Ви можете на одній з цих майданчиків:
- Safra Lecture Theatre, King's College London, Strand, WC2R 2LS - головна відкритий майданчик, реєстрація не потрібна
- Ziferblat, 388 Old St, EC1V 9LT - закрита майданчик, реєстрація на сайті totaldict.ru/london/
- Zima, 45 Frith Street, Soho, W1D 4SD - закрита майданчик, реєстрація на сайті totaldict.ru/london/
- Росспівробітництво, 37 Kensington High St, Kensington, W8 5ED - закрита майданчик, реєстрація на сайті totaldict.ru/london/