Представлений новий індекс готовності регіонів України до інформаційного суспільства. Тува по зростанню індексу за рік в числі лідерів

На Тверському соціально-економічному форумі «Інформаційне суспільство» був представлений новий Індекс готовності регіонів України до інформаційного суспільства На Тверському соціально-економічному форумі «Інформаційне суспільство» був представлений новий Індекс готовності регіонів України до інформаційного суспільства. Глава авторського колективу Юрій Хохлов, презентуючи видання, підкреслив, що головним партнером при його підготовці виступив Росстат. Аналіз інформаційної нерівності регіонів і індекс готовності суб'єктів федерації до ІС публікується з 2006 року.

У ньому проаналізовано 82 регіонів, традиційно відсутні дані по Чечні. У регіональний залік йдуть показники, що характеризують фактори розвитку інформаційного суспільства (ІКТ-інфраструктуру, людський капітал і економічне середовище), використання ІКТ для розвитку основних сфер життєдіяльності суспільства (державного і муніципального управління, бізнесу, освіти, охорони здоров'я, культури), а також використання ІКТ населенням.

За рік найбільше зростання значення індексу відзначений в 10 регіонах: Тува (на 0,062), Омська область (0,042), Кабардино-Балкарська Республіка (0,041), Татарстан (0,040), Чукотський автономний округ (0,037), Магаданська область (0,037), Ленінградська область (0,035), Республіка Саха-Якутія (0, 034), Ярославська область (0,034), Камчатський край (0,034).

Розрив між регіонами поступово скорочується, але тим не менше максимальне розходження між суб'єктами за Індексом готовності до інформаційного суспільства становить 2,84 рази. На першому місці - Москва (0,724), на останньому - Інгушетія (0,210).

Композитний індекс по Туві складається з відверто слабких позицій по Підіндекс «Інфраструктура» - 80-е місце, при цьому у Туви 33-тє місце по економічному середовищі.

Експерти відзначають значні зрушення в інформатизації освіти і культури. За ІКТ в освіті Тува перемістилася за рік з 79-ї на 43-ю позицію, в культурі - з 80-ї на 51-ю. При цьому продовжують «кульгати» ІКТ в медицині - 81-е місце.

Фахівці Інституту розвитку інформаційного суспільства відзначають за підсумками моніторингу, проведеного в квітні-травні 2011 року, якість сайтів органів держвлади Республіки Тива. Веб-представництво Туви оцінено 20-ю позицією серед 82 регіонів. У числі лідерів за оцінками сайтів органів влади: Татарстан, Самарська область, Чуваська республіка, Москва, Санкт-Петербург. У числі аутсайдерів: Ненецький АО, Карачаєво-Черкеська республіка, Північна Осетія, Калмикія, Інгушетія.

В роботі Тверського форуму взяли участь заступник голови уряду Туви Діна Оюн і заступник начальника управління з інформатизації Урана Насюрюн.