NEWSru.com :: Мінкульт готовий випустити в прокат фільм про "колекції Гітлера", а тайм-аут взяв, щоб не замазувати свастику

Після того як багато ЗМІ і соціальні мережі облетіла новина про відмову Мінкульту видати прокатне посвідчення фільму "Викрадені скарби Європи", у відомстві заявили, що готові видати документ.

Чиновники пояснили, що затримка з видачею була пов'язана з наявністю фашистської символіки в картині, передає ТАСС 5 вересня з посиланням на міністерство.

"Ніякого відмови в отриманні прокатного посвідчення не було, ми просто попросили час для додаткової експертизи", - заявила директор департаменту кінематографії Мінкультури РФ Ольга Любимова.

Вона пояснила, що коли з'ясувалося, що в картині присутній свастика, довелося звернутися до федерального закону "Про увічнення Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років", що забороняє пропаганду або публічна демонстрація нацистської символіки.

За словами Любимова, "співробітник департаменту Мінкультури Росії попередив прокатника про те, що відомству потрібен додатковий час, так як необхідна додаткова експертиза картини, або доведеться свастику замазувати або прибирати кадри, де вона присутня". Вона додала, що "ніякої відмови в отриманні прокатного посвідчення не було, ми просто попросили час для додаткової експертизи".

"Ми отримали відповідне експертну думку юристів нормативно-правового департаменту Мінкультури Росії, звірились з законом, з постановою уряду РФ і прийняли рішення, що ми можемо видати прокатне посвідчення", - пообіцяла чиновник.

"І якщо співробітник" Невафільм "сьогодні прийде в департамент кінематографії, він отримає прокатне посвідчення на цей фільм", - уклала вона. (Цитата з РІА Новини" .)

Раніше гендиректор компанії "Невафільм" і голова ради Асоціації власників кінотеатрів Олег Березін заявив, що Міністерство культури не дозволило прокат фільму. Прем'єра мала відбутися 4 вересня в Третьяковській галереї. Як повідомляється на сайті галереї, показ фільму був скасований.

Документальний фільм "Викрадені скарби Європи" розповідає про заборонених нацистським режимом творах модерністського мистецтва, які, на думку ідеологів фашистської Німеччини, суперечили німецькому духу. Ці картини, серед яких роботи Пікассо, Гогена, Сезанна, Ван Гога, Шагала і Кандинського, були конфісковані з приватних колекцій та музеїв Німеччини і представлені на що відкрилася в 1937 році в Мюнхені виставці "дегенеративного мистецтва".

До початку Другої світової війни влада влаштовувала в різних містах Німеччини пересувну виставку творів художників-модерністів, щоб переконати громадян в "дегенеративності" таких напрямів мистецтва, як експресіонізм, кубізм, дадаїзм, фовізм, сюрреалізм, конструктивізм.

У 2012 році близько 1300 полотен Пікассо, Матісса, Шагала, Клее, Бекмана, Нольде і інших художників були виявлені в квартирі Корнеліуса Гурлитта - сина мистецтвознавця Гільдебранда Гурлитта, який був посередником німецької влади при продажу творів мистецтва за кордон. Гурлитт помер в 2014 році у віці 81-го року, заповівши своє зібрання Музею мистецтв в Берні.

Фільм "Викрадені скарби Європи" являє собою подорож по п'яти виставок в Парижі, Німеччині та Голландії, де представлені невідомі широкому загалу роботи художників, чиї твори були вилучені нацистами з музейних колекцій та приватних збірок.