ВІА "Блакитні гітари". Обговорення на LiveInternet

Вокально-інструментальний ансамбль «Блакитні гітари» був створений в 1967 році композитором та піаністом Ігорем Гранова.

Ігор Якович Гранів народився 09 лютого 1938 року в Москві. У 1956 році закінчив музичне училище імені Жовтневої революції за фахом диригент-хоровик. Керував хором в музичній школі ім. І. Дунаєвського, захоплювався джазовою імпровізацією. Тоді ж почав писати перші пісні - «Колискова», «Берізки російської стан білосніжний».

У 1958 році Ігор Гранів створив невеликий джазовий колектив (фортепіано, контрабас, ударні, гітара). Репертуар ансамблю склали твори радянських композиторів в обробці І. Гранова і джазова класика.

У 1962 році ансамбль Гранова разом зі співачкою Тамарою Міансарової стає лауреатом VIII Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Гельсінкі. З ансамблем Гранова співачка підготувала і пісню «Пусть всегда будет солнце», яка принесла їй лауреатство в Сопоті в 1963 році. В ансамблі Гранова здобули популярність змінили Тамару Міансарова співаки Лев Барашков і Аїда Ведіщева.

Як диригент і музичний керівник Ігор Гранів багато гастролював з групою Московського мюзик-холу по Латинській Америці, Мексиці і Канаді.
Коли в Ленінграді з'явився перший в країні вокально-інструментальний ансамбль «Співаючі гітари», Ігор Гранів вирішив створити в Москві свій ВІА. Ансамбль отримав назву «Блакитні гітари» (всі гітари в ансамблі були синього кольору) .Інструментальную групу ансамблю склали три гітари, ударні, клавішні, тим самим як би узаконивши жанр ВІА. Незабаром ансамбль завоював популярність серед слухачів і став одним з провідних естрадних колективів в нашій країні.

«Блакитні гітари» одними з перших в нашій країні записали на платівку пісню I Saw Her Standing There (Коли я побачив її) групи BEATLES мовою оригіналу. Оригінальні аранжування народних пісень «коробейники», «Вздовж по Пітерської», «Калинка», «У кузні», зроблені Ігорем Гранова з використанням народних інструментів (бубон, тріскачок, ложок) розширили палітру фарб ансамблю. Високий професійний рівень виконавців, різноманітність репертуару, цікаве режисерське рішення кожного твору - ось характерні риси ансамблю «Блакитні гітари».

У 1970 року ансамбль «Блакитні гітари» за участь у фестивалі «Російська зима» був нагороджений Великою золотою медаллю.
Влітку того ж року в «Блакитні гітари» повним складом влилися музиканти самодіяльної, але вже задоволеною відомої в Москві групи «Скіфи».
У 1973 році ВІА «Блакитні гітари» став лауреатом Міжнародного конкурсу естрадної пісні «Братиславська ліра» з піснею О. Фельцмана на вірші Р. Гамзатова «Будь як совість». А керівник ансамблю Ігор Гранів закінчив Вищі Режисерські курси при ГІТІС.
У 1975 році на місце емігрував Валова і перейшов в «Квіти» Дюжікова з «Веселих хлоп'ят» прийшли два чудових музиканта - вокалісти і гітаристи В'ячеслав Малежик і Олексій Пузирьов.

Взагалі, потрібно зазначити, що «Блакитні гітари» - це ансамбль солістів. Всі його учасники були синтетичним виконавцями: вони співали, грали на кількох музичних інструментах, танцювали. Мабуть, тому «Блакитні гітари» - один з перших ВІА, котрі рвонули на шлях театралізації.

У 1976 році Ігор Гранів поставив мюзикл «Червона шапочка, сірий вовк і« Блакитні гітари », який мав стійкий успіх протягом декількох років. Авторами сценарію цієї вистави були Л.Ізмайлов, М. Задорнов, А. Хайт. Танці поставив балетмейстер П. гроднецкім, з яким Гранів співпрацював і в подальшому. Ролі виконували солісти ансамблю, що стали згодом відомими виконавцями:
Вовк - В'ячеслав Малежик;
Баба-Яга - Роксана Бабаян;
Червона шапочка - Наталя Кірєєва.
Окремі номери з вистави увійшли і в концертну програму ансамблю і були видані Мелодією на диску-гіганті ансамблю.
У 1978 році в складі ансамблю відбулися деякі зміни: пішов в «Полум'я» В'ячеслав Малежик, зайнялася сольною кар'єрою Роксана Бабаян. На роль Сірого вовка прийшов з «Поющих сердець» чудовий співак Ігор Офіцерів, а ось Баба-Яга з тих пір стала чоловічою роллю, яку блискуче виконував Віктор Рафаелов

У зв'язку з тим, що в творчості «Блакитних гітар» почала переважати театральна тема, і концерт був повноцінний спектакль з наскрізним динамічним сюжетом, на початку 80-х Ігор Гранів перейменовує свій ансамбль в Синтез-Трупу.

Заслужений артист РРФСР І. Гранова, написав ряд цікавих пісень громадянського звучання - про любов до рідної землі, про синівський обов'язок перед нею, про захисників Вітчизни.
Слідом за мюзиклом «Телешоу» пішов мюзикл «Панорама», який також отримав високу оцінку глядачів і преси.
Одна з причин багаторічного успіху ансамблю «Блакитні гітари» - прагнення до пошуку, різноманітності, прагнення не відставати від часу.
У 1990 році Ігор Гранів створив експериментальний театр-студію «Музика». Перший спектакль-мюзикл «Музичний гороскоп», в якому поряд з ансамблем І. Гранова були зайняті відомі артисти І. Отиева, Л. Вайкуле, Е. Петросян і інші йшов в залі готелю «Космос».

Петросян і інші йшов в залі готелю «Космос»

В силу ряду причин в 1993 році театр був перетворений в «Будинок естради, сценографії та менеджменту», художнє керівництво яким ще довгий час продовжував здійснювати Ігор Якович Гранів.
Сьогодні Гранів І.Я. - Заслужений артист РФ; доктор мистецтвознавства (1997); почесний професор Міжнародної академії наук (Сан-Марино); віце-президент МСДЕІ.

джерело