Виставка «Мистецтво відбору» в Дарвінівському музеї відкриється 25 серпня

25 серпня 2018 - 25 листопада 2018. Як формуються породи домашніх тварин під впливом штучного відбору?

Курка породи Йокогама сідельчатий.

>

Вже більше десяти тисяч років людина не самотня. Наші вірні супутники, домашні тварини, взувають нас і одягають, годують і напувають, лікують і возять, а, крім того, скрашують наше дозвілля, складаючи компанію в горі і радості. Але нам хочеться, щоб вони були ще краще - кури давали більше м'яса і несли більше яєць, пух кроликів був ще ніжніше, а зовнішність декоративних порід - ще екзотичніше. Століттями людина відточує мистецтво відбору - силу, що перетворює наших вихованців.

Погляньмо, наприклад, на дику Банківськи курку. Трохи більше кілограма живої ваги, 5-8 яєць в єдиною за рік кладці. Праця селекціонерів не пропав марно.
Курка породи леггорн - одна з сучасних яйценоских порід - порадує свого господаря не однієї яєчнею - за рік птах відкладає 200-240 яєць. А лангшан - представник м'ясних порід курей - важить до 4 кг. Банківськи півні досить ошатні, але ніхто з них не може похвалитися настільки пишним хохлом з пір'я, як у Гуда, або триметровим хвостом, як у Йокогами.
Не менше різноманітність створили своїми руками голубівники. З давніх-давен відомі великі, швидко зростаючі м'ясні породи голубів, такі як Штрассер. «Головний убір» Якобінія нагадує капюшон, які був невід'ємною частиною одягу ченців-якобінців, або домініканців. Виведено навіть голуби, які претендують на подібність з іншими птахами - снігурі або павичем.
Кролик приєднався до домашніх тварин відносно недавно - приблизно 2500 років тому. Але і тут чоловік встиг чимало: відомо понад 60 різноманітних порід, часом сильно відрізняються від дикого пращура. Вага білого велетня майже вдвічі перевершує вагу дикого кролика. У довгій, до 8 см, ніжною на дотик вовни ангорського кролика переважає пух. А контрастний малюнок на морді звірка породи метелик нагадує легкокрилого комаха.
Побачивши, наскільки ефективний штучний відбір, Ч. Дарвін, англійський вчений, в середині XIX століття утвердився в своїй думці про те, що аналогічна, але вже незалежна від дії людини сила, - природний відбір - привів в природі до формування безмежного розмаїття живих істот. Так була створена перша наукова теорія еволюції.
Більшість експонатів, представлених на виставці, вперше залишає запасники Дарвіновського музею.
Більше інформації на сайті музею .

Більше інформації на   сайті музею

2018. Як формуються породи домашніх тварин під впливом штучного відбору?