Підсумки «Премії Рунета-2015»

10 листопада в Москві в кінотеатрі «Жовтень» відбулася церемонія вручення « Премії Рунета 2015 ». Премія проходила в 12-й раз. З більш ніж тисячі номінантів були обрані 39 лауреатів. Гучних відкриттів серед переможців не було, в основному ними стали або вже давно існуючі, або не дуже відомі проекти Рунета.

Серед переможців деяких номінацій вже не перший рік переважають державні проекти. З одного боку, це говорить про активну участь держави в розвитку онлайн-технологій. З іншого боку - про зниження впливу приватних ініціатив. Варто відзначити, що «Премія Рунета» проводиться РАЕК за підтримки Федерального агентства по друку і масових комунікацій ( «Роспечать»). Глава Росдруку Михайло Сеславінський відкривав церемонію нагородження і зачитав послання від прем'єр-міністра Дмитра Медведєва:

«Взагалі дуже комплементарне вітання, Роскомнадзор написав би по-іншому», - прокоментував Сеславинский.

Нагороди в номінації «Держава і суспільство» вручав голова комітету Держдуми з інформаційних технологій Леонід Левін. Три з чотирьох статуеток дісталися державних ресурсів: з додатком уряду Москви для зворотного зв'язку з мешканцями « активний громадянин », Нової версії« Єдиного порталу держпослуг »І сайту Федеральної податкової служби - за інтеграцію інтерактивних сервісів. Єдиний виняток - проект « Кіно рівного доступу »Онлайн-кінотеатру Tvzavr.ru і Всеросійського Товариства Глухих, який займається адаптацією фільмів для людей з порушеннями слуху.

Кращими інтернет-ЗМІ були визнані « Інтерфакс », М24 і проект Urban Rooms , Який об'єднує мережу регіональних молодіжних онлайн-видань. Також в номінації «Культура і ЗМІ» переміг інтерактивний сайт « Норильськ Фільм », Користувачі якого можуть« відвідати »ключові місця найпівнічнішого великого міста в світі за допомогою панорамних фотографій, відео, а також знімків з Інстаграм. Керівником проекту є документальний режисер Олексій Пивоваров.

Ще один лауреат номінації «Культура і ЗМІ»: культурно-соціальний проект МТС і Благодійного фонду Костянтина Хабенського « покоління М ». В рамках програми будь-який бажаючий може взяти участь в творчих конкурсах і оцінці їх результатів. Чим активніше користувачі беруть участь в акціях груп проекту в соцмережах, тим більше коштів МТС і Фонд перераховують на лікування важко-хворих дітей. І останній «культурний» переможець - сайт « Рік літератури в Росії », На якому зібрана інформація про заходи Року літератури, а також статті про письменників і книгах.

У номінації «Здоров'я, відпочинок і розваги» статуетки дісталися порталу про планування дитини Baby.ru , Медичної лабораторії Інвітро і некомерційному проекту « маленькі історії »- спільноти колекціонерів, любителів старовини та історії.

Лауреатами в категорії «Наука і освіта» стали російська « вікіпедія »,« вища школа економіки »- за фундаментальний внесок у науку і освіту - і освітній проект Mail.ru Group і ВМК МГУ« Техносфера »- за внесок в підготовку дослідників в області великих даних.

Кращими в номінації «Технології та інновації» були визнані банк « Рокетбанк », Розробник рішень для резервного копіювання« акроніс », Провайдер хмарних комунікаційних сервісів« манго Телеком », Інструмент для підвищення ефективності контекстної реклами eLama і розробник рішень в сфері високих даних Data-Centric Alliance.

Серед бізнес-проектів лауреатами стали газета « Відомості », Сервіс пошуку квартир для оренди і покупки Choister , Автоматична платформа для інвестицій « Фінансовий автопілот »Компанії FinEx.

Цього року у «Премії Рунета» з'явилося п'ять нових номінацій: «За розвиток регіональних інтернет-проектів», «Інтернет без екстремізму», «Мобільний Рунет», «Команда року» і «Відкриття року».

У номінації «За розвиток регіональних інтернет-проектів» обидва переможці пов'язані з державою: Фонд розвитку інтернет-ініціатив і підмосковний аналог «Активного громадянина» - сервіс « Добродел ».

У номінації «За розвиток регіональних інтернет-проектів» обидва переможці пов'язані з державою:   Фонд розвитку інтернет-ініціатив   і підмосковний аналог «Активного громадянина» - сервіс «   Добродел   »

Лауреатом в категорії «Інтернет без екстремізму» став « Національний Центр інформаційної протидії тероризму і екстремізму в освітньому середовищі і мережі Інтернет »- проект Міністерства освіти. Його мета: «протидія поширенню ідеології тероризму і екстремізму», «інформаційно-пропагандистське забезпечення антитерористичних заходів в мережі Інтернет», залучення молоді та студентів до «протидії ідеології тероризму». У номінації також були представлені сервіс по виявленню і блокування шахрайських сайтів з продажу авіаквитків настоящійбілет.рф, федеральний проект "МедіаГвардія", реєстр екстремістських матеріалів Мін'юсту і інформаційний проект ТАСС про Кавказ etokavkaz.ru.

ru

Кращими мобільними додатками користувачі Рунету і журі конкурсу визнали додаток онлайн-гіпермаркету Ozon.ru , оператора Yota , Інтерактивна програма « другий екран »Телеканалу СТС, сервіс інтерактивних електронних книг« живі сторінки », Створений за підтримки Samsung і під кураторством журналістки Теклі Толстой. А також картографічний сервіс Maps.me , Який в 2014 році був куплений Mail.ru, а в 2015 році став безкоштовним.

Команду року обирало співтовариство HR-фахівців Рунета в закритому голосуванні. Їй був визнаний колектив геолокаційні сервісу 2ГІС , Статуетку вручала найвідоміший хедхантер Рунета Олена Володимирська. Відкриттям року став оператор WiFi в московському метро « Максима Телеком ».

У народному голосуванні виграли онлайн-гра « Герої війни і грошей », Портал для торгівлі рукодільні речами« ярмарок майстрів »І розважальне співтовариство« ЯПлакал' ». Лауреати цієї номінації отримали статуетки, надруковані на 3D-принтері.

Також в рамках церемонії Координаційний центр національних доменів нагородив пам'ятним подарунком власника ювілейного 5-мільйонного домена в зоні. RU, який був зареєстровано 5 листопада 2015 року в Рязані, - roominstyle.ru.