Нова Голландія запускає «Відкритий лекторій»

Павільйон - майданчик «Відкритого лекторію» © «Нова Голландія: культурна урбанізація»

З 10 травня на острові Нова Голландія в Петербурзі будуть проходити лекції освітньої серії «Відкритий лекторій».

Як повідомляє прес-служба організаторів серії, проекту «Нова Голландія: культурна урбанізація», програма «Відкритого лекторію» включає шість напрямків:

• лекторій з соціальних наук за підтримки НДУ ВШЕ в Петербурзі;
  • архітектурні події спільно з журналом «Проект Балтія»;
  • кінопрограму, підготовлену журналом «Сеанс»;
  • уроки міського садівництва «Дача в місті»;
  • цикл лекцій з сучасного мистецтва;
  • літературний клуб.

Лекції триватимуть на острові до жовтня, вхід на всі події вільний. Детальний розклад опубліковано на сайті Нової Голландії .

Кінолекторій журналу «Сеанс»
куратор: Олексій Артамонов , Кінокритик, редактор журналу «Сеанс»

У програмі «Приховане» провідні кінокритики і кінознавці будуть показувати найважливіші, на їхню думку, фільми, залишаються в тіні офіційної історії, і пояснювати, в чому їх значимість і унікальність.

серед спікерів Михайло Ратгауз , Борис Безглуздо , Василь Корецький , Михайло Трофименков, а також критик Ніл Янг (Великобританія) і медіатеоретик Томас Ельзессер (Німеччина).

Лекції з соціальних наук спільно з НДУ ВШЕ в Петербурзі
Куратор: Маргарита Кульова, науковий співробітник, викладач департаменту соціології НДУ ВШЕ (СПб)

Міждисциплінарний лекторій, який допоможе по-новому поглянути на ті соціальні явища і процеси, з якими ми стикаємося щодня. Лектори представлять новий погляд на повсякденні явища, розкажуть про нові дослідження, здійснених в останні 2-3 роки, і власних оригінальних методах.

Курс складатиметься з трьох блоків: «Повсякденність», «Культура» і «Big Data і нові технології».

Архітектурний лекторій журналу «Проект Балтія»
Куратор: Володимир Фролов, архітектурний критик, головний редактор журналу «Проект Балтія»

Лекції програми «Простір, час, архітектура» будуть присвячені історії та сучасності міст.

У центрі уваги програми - Петербург, але мова піде не тільки про нього: слухачі дізнаються подробиці формування дивовижних і часом дивних фрагментів урбаністичної тканини Москви, а також європейських та світових мегаполісів. Будуть порушені проблеми збереження спадщини, представлені найбільш актуальні пошуки в сфері сучасного дизайну. Про старому і новому в вигляді міст будуть говорити історики, практикуючі архітектори, художники та інші фахівці.

літературний клуб
куратор: Катя Морозова , Прозаїк, редактор літературного журналу «Носоріг»

Серія зустрічей для цікавляться сучасною прозою включатиме в себе теоретичні лекції з літератури, презентації книг, а також авторські читання. До участі в програмі запрошені як найважливіші представники петербурзької літературної сцени, так і автори, чиї творчі і дослідницькі інтереси пов'язані з переосмисленням петербурзького тексту, його історії і міфології.

Перед слухачами виступлять письменники та дослідники: Олександр Ільянен, Олександр Скидан, Павло Пепперштейн, Олександра Петрова, Лев Данилкін, Олексій Конаков і інші.

Лекторій про сучасне мистецтво «На кордонах мистецтва»
куратор: Гліб Напреенко , Художній критик, теоретик і історик мистецтва, колишній головний редактор інтернет-журналу «Розбіжності»

Один з можливих способів визначити сучасний стан мистецтва - через заперечення, через відносини з тим, чим воно не є. Мистецтво переопределяет власні кордони. Сьогодні воно противиться однозначного прочитання, що ставить під сумнів гарантовані рішення і припиняє здавалися очевидними ходи. Сучасне мистецтво знаходиться на перетині багатьох силових ліній, безлічі спірних територій, спірність яких воно не може або не хоче дозволити.

Лекційний курс, не претендуючи на повноту, спробує окреслити деякі з таких суміжних мистецтву територій - в тому числі щоб показати неочевидність того, що ми називаємо мистецтвом.

Лекторами програми стануть Гліб Напреенко, Борис Клюшников , Олександра Новоженова , Марія Силіна , Діна Жук, Микола Спесивцев, Євгенія Абрамова, Рут Дженрбекова , Марія Вільковіская і інші художники, історики і теоретики сучасного мистецтва.

Лекції по міському садівництва спільно з проектом «Дача в місті»
Куратор: Ольга Смердова, автор освітнього проекту «Дача в місті»

«Дача в місті» - освітній проект, присвячений озелененню квартир і балконів, міському садівництва, ландшафтного дизайну.

Курс лекцій на Новій Голландії буде зосереджений на практичних аспектах, цікавих городянам: як налагодити взаємодію з сусідами і муніципальною владою, щоб озеленити дах, що потрібно для створення вертикального квітника у власній вітальні, де краще влаштувати міський город і які рослини вибрати для саду на балконі .

Перед слухачами виступлять практикуючі ландшафтні дизайнери та садівники.