Чому в Азії кругом Свастика?

Сьогодні в Азії туристи раз у раз натикаються на символ свастики, зображуваний не тільки на будівлях і спорудах, але навіть на обличчях. Російському туристу цей символ сильно ріже око і це зрозуміло: наш народ зіткнувся зі свастикою в досить поганому її прояві. Але чому її так люблять азіати?

Символ фашизму, смертей і горя - ось, що таке свастика для Росії і багатьох західних країн, ми не асоціюємо її ні з чим іншим, в той час як для народів, що населяють Азію, свастика несе зовсім інший древній сенс і дуже шанована. Незалежно від того, в який бік загнуті "куточки", з санскриту слова "Свасти" буквально перекладається як побажання всілякого блага людині.

Відповідно, зображення свастики трактується, як захисний символ, який огороджує і сприяє процвітанню. Азіати із задоволенням прикрашають свастикою фасади своїх будинків, вишивають її на сукнях, викладають у свята свічками перед храмами і навіть малюють її на лобі у своїх дітей, щоб захистити від негативу.

Століття і навіть тисячі років свастика асоціювалася з сонцем, що котиться по небу, що дарує життя і тепло, з новими колами переродження. Деякі її зображення були датовані 20 тисячами років до нашої ери. Навіть племена Північної Америки використовували зображення свастики, стилізоване під свою культуру.

Вчені до цих пір не зійшлися в думки чи є відмінності між напрямком, в якому "загнуті ніжки" свастики. Деякі з них вважають, що більш рідко зустрічається зворотний напрямок - ніщо інше, як спроба містифікувати наявний символ, наділити його іншими магічними властивостями часто назад протилежними, ніж благоденство.

Але інші вчені вважають, що особливої ​​різниці немає. І навіть якщо малювати свастику на полотнище прапора, а потім йти з ним на полі бою, то з різних сторін від полотнища свастика буде виглядати по різному.

Як би там не було, туристам, які подорожують по Індії або Непалу, краще заздалегідь ознайомитися з цієї культурної та історичної особливістю регіону. Те, що Гітлер опошлив і іспохабіть давню символіку не означає, що азіати хочуть нас образити.

Всі матеріали по темі: свастика

Але чому її так люблять азіати?