У Києві відкрили Меморіальну стіну пам'яті воїну із зони АТО, прихожанину Іонинського монастиря

14 березня 2015 року в бібліотеці № 15 Голосіївського району Києва відбулося урочисте відкриття Меморіальної стіни пам'яті загиблого в АТО українського бійця Олексія Дурмасенко 14 березня 2015 року в бібліотеці № 15 Голосіївського району Києва відбулося урочисте відкриття Меморіальної стіни пам'яті загиблого в АТО українського бійця Олексія Дурмасенко. Ініціатором проекту став батько Олексія - художник Олег Дурмасенко, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua і сайт бібліотеки.

Олексій Дурмасенко в числі воїнів- "кіборгів" захищав Донецький аеропорт. Незадовго до загибелі він разом з двома товаришами по службі встановив український прапор над новим терміналом аеропорту. 3 січня, під час відспівування загиблого єпископ-настоятель і братія Іонинського монастиря УПЦ, прихожанином якої був Олексій, закликали прихожан "прожити життя так, щоб нам було не соромно подивитися в очі" Олексію.

За дуже короткий термін, що минув після загибелі солдата-добровольця, спільними зусиллями батька, колективу бібліотеки, друзів-бійців, родичів загиблого і однодумців цей проект вдалося втілити в життя За дуже короткий термін, що минув після загибелі солдата-добровольця, спільними зусиллями батька, колективу бібліотеки, друзів-бійців, родичів загиблого і однодумців цей проект вдалося втілити в життя.
На відкриття прийшло багато гостей - представники бібліотечної системи району, громадськість, друзі і родичі загиблого бійця, воїни АТО, члени інвалідному організації "Ми духом незламні", волонтери, переселенці з Криму і Донецького регіону, вчителі шкіл, учні середніх і старших класів, сім'ї з маленькими дітьми, художники, письменники і поети. Багато людей прийшли вперше.

Гості ділилися спогадами про Олексія, переглядали експозиції меморіальної стіни, особисті речі героя, його дипломи, нагороди, військову амуніцію Гості ділилися спогадами про Олексія, переглядали експозиції меморіальної стіни, особисті речі героя, його дипломи, нагороди, військову амуніцію ... Лейтмотивом виступаючих звучала думка про те, що "не декларативні, а реальні позитивні досягнення, які має зараз наша Україна, починаючи від галузі культури і закінчуючи організацією опору діям російських окупантів на сході нашої держави, є результатом виключно так званої приватної ініціативи (окремих громадян, волонтерів, добровольців), а не чинному законо твий чиновників і державних діячів ", які, до речі, не прийшли на відкриття проекту.
Директор гімназії "Потенціал", яку закінчив Олексій Дурмасенко - Алла Петрівна Малишевська розповіла про шкільні роки Олексія, про його таланти, товариських і людські якості, постійної потреби в справедливості, щирості і вірності. Після школи Альоша продовжив навчання в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука. Зі словом спогадів про студента виступив декан цього факультету дизайну Петро Добровольський.
Батько солдата художник Олег Дурмасенко познайомив присутніх зі своєю новою роботою - картиною "Повернення героя", яку присвятив загиблому синові. У ній він показав Олексія одночасно в образі козака і ангела-захисника Вітчизни, який "спускається з неба і долає зло, яке принесли на нашу рідну землю російські загарбники і терористи". Герой картини рубає мечем чудовисько з символікою СРСР і "ДНР", на його шиї висить великий натільний хрест.
Захід закінчився показом відеофільму "Наш Альоша" про довоєнну і військового життя Олексія.

Меморіальна стіна пам'яті відкрита для відвідувань в робочі дні за адресою: Київ, вул. Набережно -Корчеватская, 92; бібліотека № 15, тел .: 252-70-15.