Собор Спаса-на-Крові в Санкт-Петербурзі

Собор «Спас-на-Крові» є однією з найвідоміших визначних пам'яток   Санкт-Петербурга Собор «Спас-на-Крові» є однією з найвідоміших визначних пам'яток Санкт-Петербурга . Він побудований на місці замаху на імператора Олександра II. Імператор був смертельно поранений на цьому місці 1 березня 1881 роки (13-го за старим стилем). Всередині собору збереглася ділянка бруківці, на якій до сих пір збереглися сліди крові царя. Поруч з собором зазвичай працюють художники, виступають музиканти, продаються сувеніри.

Чому цей собор так популярний у туристів?

Цьому можна знайти кілька причин.

• Зовнішній вигляд собору це свого роду збірний образ російського православного храму. Яскраве, багато прикрашений будинок несе в собі риси багатьох російських церков. Великий вплив на зовнішній вигляд храму надала архітектура московського Собору Василя Блаженного .
  • Внутрішнє оздоблення собору унікальна. Всі стіни, пілони, склепіння і куполи собору покриває мозаїка. При обробці будівлі використовувалася багата колекція самоцвітів, ювелірної емалі, кольорових кахлів, виконаних кращими майстрами того часу. Усередині храм являє собою справжній музей мозаїки. Мозаїчна експозиція Спаса-на-Крові є однією з найбільших колекцій в Європі.
  • Собор Спас на Крові розташований в самому центрі міста, недалеко від станції метро «Невський проспект». Найзручніше пройти до нього від Невського проспекту по каналу Грибоєдова.

Собор Воскресіння Христового на Крові (Храм Спаса-на-Крові) в Санкт-Петербурзі споруджений на місці замаху на імператора Олександра I. Храм розташований в історичному центрі Санкт-Петербурга, на березі каналу Грибоєдова. Висота храму 81 метр.
Урочиста закладка храму відбулася в жовтні 1883 року. Собор був освячений 6 серпня 1907 року. У листопаді 1931 собор вирішили знести, але виконання цього рішення (слава Богу) було відкладено. У роки Другої світової війни в соборі знаходився морг. Після війни в храмі був влаштований склад. У 1968 році собор був узятий під охорону держави. 19 серпня 1997 року музей-пам'ятник «Спас-на-Крові» відкрився для відвідувачів. Собор є філією музею «Ісаакіївський собор». Вхід в собор платний. (Вартість повного квитка 250 рублів, є пільги. 2016.)

Поруч з цим місцем також розташовані: Російський музей , Михайлівський театр , Михайлівський замок, Літній сад, Марсове поле, Невський проспект.

Екскурсію по святих місцях Петербурга ви   можете замовити тут Екскурсію по святих місцях Петербурга ви можете замовити тут .

Чому цей собор так популярний у туристів?