Північне сяйво можна побачити в небі над столицею. І як вам?

Анатолій Черепащук, директор Астрономічного інституту імені Штернберга: Анатолій Черепащук, директор Астрономічного інституту імені Штернберга:   - Так, спалах, яка сталася на Сонці 6 вересня, можливо, буде причиною появи полярного сяйва над Москвою

- Так, спалах, яка сталася на Сонці 6 вересня, можливо, буде причиною появи полярного сяйва над Москвою. В цілому механізм появи полярного сяйва такий: відбувається висипання заряджених частинок в глибоких шарах атмосфери, які іонізують повітря. Повітря через це висипання частинок починає світитися. Для того щоб таке ж сяйво відбулося в низьких широтах, наприклад в російській столиці, потрібно, щоб енергія і кількість заряджених частинок було великим. Тоді ми дійсно зможемо побачити сяйво навіть в центральній Росії. Варто відзначити, що спалах, яка сталася днями, була дуже потужною, тому протягом одного-двох днів ми зможемо побачити явище, про яке говоримо. Подібні випадки в Москві досить рідкісні, але вже зустрічалися в минулому. Повторюся, астрономи зафіксували найпотужніший за 12 років спалах на Сонці. Цікаво, що вона сталася на тлі мінімальної сонячної активності.

Рустам Бекбулатов, директор обсерваторії парку «Сокольники»:

- Наша обсерваторія в даний час закрита на ремонтні роботи, але охочим побачити північне сяйво в Москві годі й засмучуватися. Справа в тому, що північне сяйво - це як раз таке явище, яке можна спостерігати неозброєним оком. Зовсім необов'язково їхати в якесь спеціальне місце з відповідним обладнанням, прикладати очей до окуляра телескопа. Тому якщо судилося москвичам побачити незвичайне природне явище, то вони побачать його з будь-якого місця в місті.

Михайло Квашнін, студент РДГУ:

- Однокурсник кілька років поспіль запрошував мене в гості до себе додому в Мурманськ. І ось одного разу під час зимових канікул я нарешті до нього приїхав. Звичайно, був сильно вражений, коли побачив таке природне явище, як північне сяйво. Там його можна спостерігати з осені до пізньої весни, поки наступаючий полярний дня не засвічує небо повністю. Виявилося, що звичайне морозний ясний нічне небо - найкращий час для спостережень. Мій особистий досвід - в лютому найбільш часті зелено-сині сяйва. А один найкрасивіше сяйво - червоне - бачив в серпні. На півночі говорять, що найбільш потужні сяйва бувають восени і навесні, але ніяк не взимку. Взагалі, я здивований новиною про те, що цю красу можна буде побачити зараз і в Москві. Чесне слово, я навіть не можу повірити, що з'явиться шанс знову побачити це диво, причому в небі над рідною столицею.

Сергій Голомазов, режисер, художній керівник театру на Малій Бронній:

- Все природні явища чинять певний вплив на людину, активізують його сили або, навпаки, позбавляють їх. Взяти хоча б повний місяць, яке з незрозумілих причин змушує людей здійснювати різні вчинки. Північне сяйво - явище справді дивовижне. Воно навіть присутній в моєму спектаклі «Майже місто», герої якого в найромантичніші моменти спостерігають саме полярне сяйво. А ще це таке явище, яке з'являється в найнесподіваніші моменти. Як виявляється, воно може відбутися ще і в нетиповому місці. Нехай ми знаходимося в Москві, але чому б нам його не помітити?

Підписуйтесь на канал "Вечірньої Москви" в Telegram !

Нехай ми знаходимося в Москві, але чому б нам його не помітити?