Вистава "Гаррі Поттер і прокляте дитя" зібрав 11 номінацій на премію Олів'є

Фото: FA Bobo / PIXSELL / PA Images / Yui Mok

Постановка "Гаррі Поттер і прокляте дитя" стала рекордсменом за кількістю номінацій на театральну премію Лоуренса Олів'є в 2017 році, повідомляє BBC News. Вистава буде представлений в 11 категоріях.

Зокрема, спектакль лондонського Палас-театру номінований на премію в категоріях "Краща нова постановка", "Кращий режисер", "Кращий актор" і "Краща сценографія". Режисер вистави Джош Тіффані побореться за звання кращого режисера з самим собою - він номінований на премію також за постановку вистави "Скляний звіринець" по Теннесі Вільямса в Театрі герцога Йоркського (Лондон).

Мюзикл "День бабака" театру "Олд Вік" побореться за премію у восьми номінаціях. Вистава "Ісус Христос - суперзірка" (Парк Опенейр-театр) фігурує в шести категоріях.

Попереднім рекордсменом премії Олів'є, який набрав 11 номінацій, в 2008 році став американський мюзикл "Лак для волосся" Марка Шеймана, заснований на однойменному фільмі 1988 року. Він переміг у чотирьох категоріях, в тому числі завоювавши нагороду "Кращий новий мюзикл".

П'єса "Гаррі Поттер і прокляте дитя" була написана автором поттеріани Джоан Роулінг і драматургом Джеком Торном. Дія п'єси розгортається через 19 років після подій, описаних в книзі "Гаррі Поттер і Дари смерті".

Прем'єра вистави відбулася 30 липня 2016 року в лондонському Палас-театрі. Режисером-постановником виступив Джон Тіффані. Друкована версія п'єси надійшла в продаж на наступний день, 31 липня.

Премія імені Лоуренса Олів'є вручається з 1976 року Театральним співтовариством Лондона і входить в число найбільш престижних театральних нагород світу. Церемонія вручення премії в цьому році пройде в Лондоні 9 квітня.