Програма «Одухотворене мистецтво. Пабло в лабіринті ». 18+ - Державна Третьяковська галерея

1. Програма «Одухотворене мистецтво. Пабло в лабіринті ». 18+
  2. Краса / Beauty
  3. Вежа Бохер / Tower Bawher
  4. Досить! / None of That
  5. Мінотавромахія: Пабло в лабіринті / Minotauromaquia, Pablo en el laberinto
  6. 25-е, перший день
  7. Кікі з Монпарнаса / Mademoiselle Kiki et les Montparnos
  8. Довга подорож
  9. Hold Your Horses! - 70 Million

кіносеанси

Програма «Одухотворене мистецтво. Пабло в лабіринті ». 18+

Інженерний корпус

Анімація - це і є істота мистецтво, який художник не мріяв, щоб його картини або скульптури зарухалися і задихали? Ну а аніматори часто використовують свій талант, щоб оживити знамените мистецтво, пограти з ним, стати його співавтором або посперечатися з ним.

У дві збірки «Одухотворене мистецтво», складені спеціально для кінотеатру Третьяковської галереї, ми постаралися зібрати мультфільми з усього світу, що працюють з класичним мистецтвом найрізноманітнішими способами: оживляючи самі картини, як у фільмах «Краса» або «Мона Ліза, що спускається по сходах» , пишучи смішні сюжети на тему «ніч в музеї», як у фільмах «Досить!» або «Закрито по понеділках», розповідаючи про художників в вигаданому ними ж світі, як у фільмах «Мінотавромахія: Пабло в лабіринті», «Кікі з Монпарнаса »або« Довго е подорож ». Є картини, де автори пересочіняют знамениті сюжети мистецтва, як в сміховинному ляльковому фільмі «Брати ведмеже серце» або «пожирачів картин», є фільми про час, де головною виявляється саме образотворча Серед тих років, як в стрічках «25-е, перший день »і« Вежа Бохер ». Ну і звичайно повз великого мистецтва не можуть пройти музиканти, коли хочуть зняти ефектні кліпи.

Варіантів безліч, всіх не перерахуєш, з сьогоднішніми можливостями технології віртуальної реальності, анімація вже може допомогти самому глядачеві «увійти в картину», щоб розглянути світ улюбленого художника зсередини. Так що «ожівшее мистецтво» - це не тільки можливість співтворчості з генієм для автора-аніматора, але цікавий атракціон для глядачів, тому вже багато музеїв замовляють для реклами виставок анімацію на основі робіт зі своєї колекції.

Краса / Beauty

Режисер і художник: Ріно Стефано Тальяфьерро / Rino Stefano Tagliafierro
Autour de minuit, Італія, 2014 року, 9 хв 49 сек, змішана техніка

Цей фільм, в якому шедеври світового живопису дихають і рухаються, став хітом відразу, як тільки був знятий. Чергування картин побудовано як розповідь про найважливіші емоціях життя: від народження до смерті, від любові і сексуальності через біль і страх.

Вежа Бохер / Tower Bawher

Режисер і художник: Теодор Ушев / Theodore Ushev
National Film Board of Canada, Канада, 2006, 3 хв 45 сек, 2D анімація

Супрематічеськая фантазія про будівництво Вавилонської вежі, яка в даному випадку символізує комуністичну утопію. У фільмі використані роботи радянських художників-конструктивістів (Татлін, Вертов, Штенберг, Родченко, Лисицький, Попова), чия графіка оживає під знамениту композицію Георгія Свиридова «Час, вперед!» Таємниче слово Бауер (або Бохер) в назві фільму виникло, по визнанню Теодора Ушева, зі спроб створити латинське слово, схоже з написання на російське «вежа» - bawher.

Досить! / None of That

Режисери і художники: Ганна Хіндс Педдок / Anna Hinds Paddock, Ізабела Літтгер / Isabela Littger, Крити Каур / Kriti Kaur
Ringling College of Art and Design, США, 2015-го, 4 хв 10 сек, 3D анімація

Традиційний сюжет із серії «ніч в музеї». Охоронцю доводиться захищати експонати, коли в музей проникає черниця і вирішує навести там свої порядки. Фільм, знятий американськими студентками, повертає сюжет про оголену скульптуру в дуже актуальний для нас ракурс про «образі почуттів віруючих».

Мінотавромахія: Пабло в лабіринті / Minotauromaquia, Pablo en el laberinto

Режисер і художник: Хуан Пабло Етчеверрі / Juan Pablo Etcheverry
Ignacio Benedeti Cinema SL, Іспанія, 2004, 9 хв 39 сек, пластиліновий

Один з найвідоміших іспанських мультфільмів надихнули роботи Пабло Пікассо і міфом про лабіринті Мінотавра: подорож в тонкощі художньої творчості. Пікассо сам подорожує в лабіринті своєї фантазії серед власних створінь, які переслідують його і рятують.

25-е, перший день

Режисери: Юрій Норштейн, Аркадій Тюрін
Кіностудія "Союзмультфільм", СРСР, 1968, 9 хв, мальований

Дебютна картина Юрія Норштейна, знята разом з Аркадієм Тюріним, як фільм-плакат до 50-річчя Жовтневої революції. Картина будується на мистецтві початку перших революційних років - живописі та графіці Лентулова, Альтмана, Петрова-Водкіна на музику Дмитра Шостаковича.

Кікі з Монпарнаса / Mademoiselle Kiki et les Montparnos

Режисер і художник: Амелі Харрольт / Amelie Harrault
Les trois ours, Франція, 2013, 14 хв 27 сек, мальований

Фільм про знамениту Алісі Ернестіна дебатів або «Кікі з Монпарнаса», яка була найбільш необачну музою головних авангардних художників початку двадцятого століття, моделлю сюрреалістів і художників Паризької школи. Живий свідок колоритного Монпарнаса, вона пройшла шлях від простої натурниці до королеви ночі, художниці, світського карикатуриста, письменника і співачки кабаре.

Довга подорож

Режисер і художник: Андрій Хржановський
Школа-студія «ШАР», Росія, 1997, 20 хв, мальований

Персонажі фільму створені на основі малюнків Федеріко Фелліні. Герої картин Маестро пливуть на кораблі до зачарувати острову. Там все виходять на берег крім двох - Федеріко Фелліні і Джульєти Мазіни. Їх подорож триває ...

Hold Your Horses! - 70 Million

Режисер: Давид Фреймонд / David Freymond
L'Ogre, Франція, 2011, 2 хв 18 сек, змішана техніка

Захоплююча і зухвале музичне відео на пісню «70 мільйонів» франко-американської групи Hold Your Horses! Являє собою жартівливу реконструкцію знаменитих творів мистецтва.

купити
Адреса: Лаврушинському провулок, 12, конференц-зал

Прохід кіноглядачів в Галерею починається за 30 хвилин до початку сеансу.