Музей сучасного мистецтва Ерарта

Ерарта - найбільший міжнародний проект в сфері російського сучасного мистецтва, є частиною обов'язкової програми знайомства з культурою Росії. У Санкт-Петербурзі представлений п'ятиповерховим будівлею площею в 10 000 кв. м, одне крило якого відведено під постійну експозицію музею Ерарта - що складається з понад 2800 робіт художників. Ще два крила віддані тимчасовим експозиціям, в яких щорічно проходить понад тридцять виставок. Ерарта - найбільший міжнародний проект в сфері російського сучасного мистецтва, є частиною обов'язкової програми знайомства з культурою Росії

Гостям створені всі умови для цікавого і комфортного візиту - сучасні інтер'єри, зручна навігація, безкоштовний Wi-Fi по всій будівлі, доброзичливий персонал і орієнтація музею на високий рівень сервісу роблять кожне відвідування приємним. У будівлі працює ресторан з літньою терасою, кафе, а також магазин Erarta Home, в якому можна знайти подарунки, сувеніри, книги, предмети для оформлення інтер'єру, репродукції картин та оригінальні роботи російських сучасних художників.

Музей Ерарта був неодноразово включений в список найцікавіших пам'яток найбільшого путівника в світі Lonely Planet, на думку туристичного порталу TripAdviso r увійшов в десятку кращих музеїв Росії, відзначений National Geographic в п'ятірці петербурзьких музеїв, обов'язкових до відвідування, і став першим в країні музеєм сучасного мистецтва, представленим на Google Art Project.

Цікаві факти:

• Назва музею утворено з двох слів - era і arta, що означає «час мистецтва».
  • У Санкт-Петербурзі Ерарта знаходиться в колишній будівлі НДІ, виконаного в стилі сталінського класицизму, інтер'єр якого був повністю перероблений під вимоги сучасного музею.
  • Ерарта входить в ТОП-10 кращих музеїв Росії за версією TripAdvisor, будучи єдиним музеєм сучасного мистецтва в списку поряд з Ермітажем і Третьяковська галерея.
  • У Ерарта представлені авторські проекти, які можна побачити тільки тут: тотальні інсталяції U-Space, театр без акторів, озвучені історії картин, ізоанімація і ізолітература.
  • У 2014 році музей сучасного мистецтва Ерарта випустив освітній мультфільм про мистецтво «Чорний квадрат», в якому найвідоміші твори мистецтва перестають бути статичними, знаходять голосу і стають активними учасниками повсякденному житті. Менш ніж за півроку серіал зібрав чотири мільйони переглядів на YouTube.