Від «квартирника» до концерту на Палацовій - Коммерсант FM - Коммерсант

У дні Петербурзького економічного форуму заплановано понад 40 прийомів і неформальних зустрічей. Уже в «нульовий» день - 23 травня - можна послухати концерт Валерія Гергієва в Шуваловском палаці, а після нього зайти на вечерю Оргкомітету, де заспіває Борис Гребенщиков. В цей же час в Російському музеї розпочнеться камерний прийом ВТБ для керівництва компаній-партнерів, а після нього - вечірка ВД «Коммерсант», де буде співати Земфіра. Де збираються політики та бізнес-еліта без краваток? І скільки коштує неділова програма форуму? Про це - в матеріалі Аеліти Курмуковой.

Судячи зі списку вечірок і прийомів в рамках Петербурзького економічного форуму, криза в компаніях минув. Від заходу не відмовився навіть банк ФК «Відкриття», що пройшов санацію - на його «квартирнику» виступить група «Чайф», гонорар якої, як кажуть власники event-агентств, становить € 15-20 тис. Найпрестижнішими завжди вважалися банківські прийоми, потрапити на які найскладніше - туди традиційно заходять політики.

Цього року про захід компанії «Мегафон», що запросила на свою вечірку Роббі Вільямса, навіть написала газета The Guardian, зазначивши, що гості почують композицію «Радій, як російський» - Party like a Russian.

«Тенденція на ринку-заходів стало більше в порівнянні з минулим роком. Навіть середні компанії дозволяють собі робити власні вечірки. Подібний рівень заходу повинен бути від 5 до 50 млн рублів. У компаній, які організовують вечірки на форумі, природно, є гроші. І артисти, зрозуміла справа, заробляють - цінник може збільшитися майже в два рази », - говорить генеральний директор Communicator Creative Events Єгор Доброгорський.

Перший день форуму - традиційно «банківський». Прийом Ощадбанку - в минулому році на нього, наприклад, зайшла спікер Ради федерації Валентина Матвієнко - в цей раз пройде на новій сцені Маріїнського театру. На питання «Коммерсант FM», в якому форматі пройде захід, оперативну відповідь Сбербанк надати не зміг. За даними сайту держзакупівель, на Sberbank Night - без урахування банкету - виділили 23 млн рублів.

У прес-службі ВТБ повідомили, що в цьому році захід пройде в Юсуповському палаці, де виступлять Юрій Башмет, Денис Мацуєв та Юрій Бутман. Бюджет заходу не розкривається. Учасники ринку говорять, що тільки гонорар піаніста - в районі € 100 тис., А оренда Юсуповського палацу могла обійтися ВТБ від € 10 тис. До € 50 тис. Газпромбанк на свій прийом в Манеж запросив балет Ігоря Моїсеєва і групу «Мумій Троль», РЖД - «БІ-2» і Діану Арбеніну, БКС - балет Бориса Ейфмана і Валерія Сюткина.

Велика частина заходів починається приблизно в воно і той же час, так що доведеться ходити з однієї вечірки на іншу, ділиться керуючий партнер Ernst & Young по Росії Олександр Івлєв: «За форматом Петербурзький форум дуже схожий на Давоський, де щовечора проходить велика кількість заходів . Практика показує, що все сплановано таким чином, що можна висловити свою повагу діловим партнерам, відвідавши всі ключові заходи, які є. Ми проводимо вже багато років, це стало доброю традицією - на російську це можна перекласти як "на ціпок перед сном": люди заходять, щоб випити, викурити сигару, поспілкуватися зі своїми друзями або партнерами по бізнесу »/

Потрапити на закриті прийоми держкорпорацій і банків можна тільки за запрошенням. На менш статусні - акредитуватися на сайті «Росконгресса». Пакет участі «Преміум», який коштує 380 тис. Рублів дає можливо відвідати всі заходи в рамках офіційної культурної програми форуму, говорить партнер TM-Defence Олег Жуков: «У нас в рамках вечірки планується лазерне шоу, яке стоїть досить дорого, його надають ті ж самі організації, які брали участь в лазерному шоу на Палацовій площі; виступ групи "Нещасний випадок". Плюс вартість оренди саме приміщення. Витрати на цю вечірку приблизно ми оцінюємо в 15-16 млн рублів ».

На цьому тлі витрати навіть на губернаторський прийом менше на мільйон: урочистий захід з фуршетом і гала-концертом «Класика на Двірцевій площі» на 1, 5 тис. Осіб обійдеться бюджету в 15 млн рублів.

Крім прийомів та вечірок для партнерів в дні ПМЕФ пройдуть і кілька концертів: квитки на «Мумій Троль» коштують від 15 тис. Рублів, на Басту - від 30 тис., А найдорожчі у «Угруповання Ленінград» - від 50 до 100 тис. рублів з людини.

Де збираються політики та бізнес-еліта без краваток?
І скільки коштує неділова програма форуму?