На екрани країни виходить фільм "Громадянин поет. Прогін року". Рідус

Актор Михайло Єфремов перед початком прем'єри фільму Громадянин поет

Актор Михайло Єфремов перед початком прем'єри фільму "Громадянин поет. Прогін року" в кінотеатрі "Піонер". © Григорій Сисоєв / РІА Новини

У четвер в Росії починається прокат фільму "Громадянин поет. Прогін року" про проект Дмитра Бикова, Михайла Єфремова, Андрія Васильєва та про початок нового протестного руху в Росії.

Автор стрічки Віра Кричевська розповіла, що ідея фільму про "Громадянина поета" народилася, коли до неї в січні цього року зайшли напідпитку Андрій Васильєв, продюсер проекту, і "громадянин" Михайло Єфремов з пропозицією зняти такий фільм.

РІА Новини повідомляє , Що фільм-роздум побудований на інтерв'ю зі знаковими персонами країни: з учасниками проекту, з бізнесменом Михайлом Прохоровим, підприємцем Олександром Мамутом, режисером Кирилом Серебренниковим, журналістом Максимом Ковальським, а також на монологах матерів учасників проекту - Наталії Бикової, Алли Покровської і Світлани Васильєвої .

В епізодах фільму Васильєв лається з Єфремовим і обмінюється жартами з Прохоровим, Дмитро Биков сидить за робочим столом і розповідає, навіщо ж насправді його запросили на зустріч із главою держави.

Арт-директор KinoClub і дистриб'ютор картини Ольга Паперна розповіла, що прокатне посвідчення було видано швидко, кінотеатри на картину відреагували добре, проте на етапі пошуку інформаційних спонсорів деякі ЗМІ підтримувати проект відмовилися, визнавши проект занадто "гострим".

"Громадянин поет" - проект, в якому актор Михайло Єфремов, перевтілюючись в образи відомих російських і зарубіжних поетів - від Пушкіна і Крилова до Шекспіра і Кіплінга - читав вірші Дмитра Бикова "на злобу дня". Самі творці харатерізовать проект, завершений 5 березня 2012 року, як "ньюзікл", в якому поєднуються новини (news) і елементи мюзиклу.