Події тижня: дні Пригова, кінофестиваль британських фільмів, фотовиставка Балла

2. Кіно
  3. Концерти
  4. вечірки

Дні Пригова в Ермітажі, нове британське кіно і анімація з усієї Європи, концерт IAMX і День Народження "Будинку Побуту"

Тиждень пронеслася ураганом, і ось вже наступають наступні - триденні вихідні, за які цілком можливо буде встигнути і в кіно сходити, і на поетичні читання, і на вечірку.

мистецтво

Постійна експозиція у відреставрованому крилі Головного штабу Ермітажу відкриється Залом Дмитра Олександровича Прігова - московського концептуалізму, поета, художника, скульптора. З цього приводу з 1 по 8 листопада пройдуть "Дні Пригова в Ермітажі" . Кожен день в Головному штабі будуть читати лекції про творчість художника, в числі яких виступи арт-критика Катерини Дьоготь і культуролога Михайла Ямпільського.

Г Г.Брускін і Д.Прігов. Фото Йенса Лібхена

Відкриється фестиваль оперою сучасного петербурзького композитора Володимира Раннева на лібрето Д. Пригова "Два акти". 6 листопада пройде концерт "Так Прігов", на якому прозвучать органна меса Е. Мельникової на тексти поета і твори В. Мартинова в виконанні ансамблю Марка Пекарського. 7 листопада в Ермітажний театрі поетичні читання влаштують Лев Рубінштейн, Олександр Скидан, Веніамін Смєхов, Марія Степанова і Роман Осминкина. Сама виставка відкривається 6 листопада.

Роджер Баллен Роджер Баллен. "Мімікрія" із серії Boarding House. 2005

1 листопада в петербурзькому РОСФОТО відкриється виставка південноафриканського фотографа Роджера Балла "Країна тіней" . Подорожуючи по Африці, Баллен починав зі зйомок пейзажів, пустельних вулиць, і поступово прийшов до свого гібридного жанру, поєднуючи техніки живопису, малюнка, колажу і скульптури. Людина в композицію теж включений, але в якості "часткового об'єкта": на фотографіях видно руки, ноги, роти як окремі елементи натюрморту. Щоб перейнятися естетикою Балла, подивіться кліп, який він зняв для реп-рейв групи Die Antwoord і який став сенсацією на YouTube.

2 листопада в РОСФОТО пройде зустріч з Роджером Баллені. Початок о 18:00. Вхід вільний.

Кіно

З 1 по 4 листопада в Санкт-Петербурзі пройде Міжнародний фестиваль анімаційних мистецтв "Мультівіденіе" . В кінотеатрах "Аврора" і "Будинок кіно" покажуть кращу французьку, голландську, німецьку та англійську анімацію для дорослих. А в музеї "Ерарта" проведуть майстер-класи для дітей з пластилінової і stop-motion анімації, покажуть програму мультфільмів, зроблених дітьми, і роботи німецького відеоексперіментатора і медіахудожник, одного з найбільш титулованих авторів в цифровому мистецтві Макса Хаттлера (експозиція триватиме до 18 листопада ).

Кадр з фільму соліпсіста реж Кадр з фільму "соліпсіста" реж. Ендрю Хуанг, 2012 (програма "Мюзикли").

У Москві 1 листопада стартує фестиваль Нового британського кіно. Програма насичена і різноманітна: від "ванільною" "Анни Кареніної" з Кірою Найтлі в головній ролі до побутової драми про втрату цноти (героїню грає подорослішала Дакота Феннінг) і другої серії "Кіногіда збоченця" режисера Софі Файнс за участю філософа Славоя Жижека. За розкладом і подробицями фестивалю йдіть на офіційний сайт .

Кадр з фільму Анна Кареніна реж Кадр з фільму "Анна Кареніна" реж. Джо Райт

Концерти

1 листопада на проекті "Платформа" (ЦСМ "Винзавод", цех білого) пройде концерт "Хардкор, тільки хардкор" . Організатори обіцяють, що "найпотужніша експериментальна музика від берлінської команди The Pitch Quartet і композитора Олександра Чернишкова (Відень) допоможе розширити свідомість, не вдаючись до протизаконних і шкідливих речовин". На сцені можна буде побачити як класичні, так і нетрадиційні музичні інструменти: наприклад, водопровідний шланг. Все дійство буде супроводжуватися театральним і медіа-арт поданням.

Фото: надане прес-службою Платформи Фото: надане прес-службою "Платформи"

В цей же день в петербурзькому "ГлавClub" виступить англійський музикант, лідер популярної в 90-х групи британських електронників Sneaker Pimps Кріс Корнер з сольним проектом IAMX . Секс, релігія, відчуження і занепад - ось про що мовить зі сцени музикант. А оскільки він ще й відеохудожник, виступ буде супроводжуватися мультимедійними інсталяціями та іншими атракціонами.

вечірки

Пітерський "Будинок побуту" святкуватиме свій день народження цілих три дні. У п'ятницю, 2 листопада, пройде закрита вечірка Love Boat Віталія Козака. Субота оголошена днем ​​80-х: дрес-код - Burda Fashion. Гратимуть "Чиж", Vertual Friends і Lapti & Ol. У неділю порадують живим виступом німці Prommer & Barck.