Боги Стародавньої Греції-презентація по світової культуреСайт вчителя МХК

Презентація «Боги Стародавньої Греції» допоможе вчителю світової художньої культури або історії познайомити дітей з давньогрецькими божествами: і олімпійцями, і малими, і місцевими богами. Презентація ілюстрована і містить необхідний текстовий матеріал.

світової художньої культури

Стародавня Греція - це одна з древніх цивілізацій. Її культура також синкретічна, як і культура всіх древніх цивілізацій. Міфи Давньої Греції, які ми зараз сприймаємо як казки, для стародавнього грека були основою світогляду. На відміну від богів Стародавнього Єгипту, більшість грецьких богів антропоморфні. Від звичайної людини їх відрізняє лише безсмертя і чарівна сила. Грецьким богам властиві цілком людські слабкості, такі як, наприклад, заздрість, ревнощі, хтивість. Важливо, читаючи «Міфи Давньої Греції» Миколи Куна, розуміти, що ця книга представляє лише літературну інтерпретацію міфологічних сюжетів. Насправді, нам не дано до кінця зрозуміти, яку роль в житті стародавніх греків грали їхні релігійні уявлення. Частково заповнити цю прогалину допоможуть лекції мого улюбленого сайту Арзамас , присвячені релігійними уявленнями мешканців стародавньої Ойкумени .

Починаючи з епохи Просвітництва, антична міфологія стає центральною темою образотворчого мистецтва, а архітектори проектують будівлі з використанням грецького ордера. Фронтони, фризи будівель класицизму прикрашають сцени з грецьких міфів. Художники присвячують античної міфології свої шедеври. Театри усього світу ставить спектаклі, кінорежисери знімають кіно на основі давньогрецьких трагедій і комедій. Міфи і легенди Давньої Греції - це азбука розуміння мистецтва.

Як своєрідний епіграф до першого уроку світової художньої культури, присвяченого темі «Художня культура Стародавньої Греції», пропоную невелике слайд-шоу, створене мною в простий і дуже корисною програмою Кіностудія

Сайт Арзамас розмістив відеоролик, який за 18 хвилин допоможе отримати уявлення про історію та культуру Стародавньої Греції. Безсумнівно, цей матеріал не претендує на те, щоб стати енциклопедією давньогрецької історії, але його завдання, як я розумію, мотивувати до більш поглибленого вивчення матеріалу. Настійно рекомендую читати поеми «Іліаду і« Одіссею »Гомера. Це справжня енциклопедія, в якій відносини древніх греків з їх богами описані яскраво, образно.

Щасливого вам занурення в прекрасний світ грецького мистецтва!

Щасливого вам занурення в прекрасний світ грецького мистецтва