Безкоштовні екскурсії в новорічні свята: де і коли вони пройдуть

Цикл з 33 безкоштовних екскурсій пройде в рамках фестивалю «Подорож в Різдво» з 25 грудня по 8 січня. Це пішохідні прогулянки по найпопулярнішим маршрутами, пов'язаних з визначними пам'ятками і знаменитими жителями Москви. Частина екскурсій присвятять російським традиціям святкування Нового року та Різдва.

Наприклад, на екскурсії «Гуляти по-російськи» розкажуть про особливості національної кухні. У тому числі можна буде дізнатися, які страви традиційно подавали в Новий рік і Різдво. Наприклад, в кінці XIX - початку XX століття було популярно блюдо з кумедною назвою «Ерундопель» - це закусочний салат з ікри, риби і овочів. Також розкажуть про те, як був придуманий рецепт салату олів'є.

Гід розкриє секрети приготування модних в дореволюційній Москві коктейлів, зокрема популярного в той час лампопо, основними інгредієнтами якого були сухарі, лимони, цукор і пиво. Крім того, можна буде побачити відомі ресторани і трактири, в яких відпочивали міські гульвіси. Потрапити на екскурсію «Гуляти по-російськи» можна 26 грудня в 13:00 і 8 січня в 14:00, збір гостей біля станції метро «Площа Революції» (вихід до Богоявленському провулку).

На екскурсії «Пречистенський гуляння. Від Гоголя до Гоголя »організовують прогулянки по Гоголівського бульвару, де знаходиться пам'ятник письменникові. Тут можна буде дізнатися цікаві факти про його творчість і життя. Крім того, екскурсовод розповість про те, як виглядав Гоголівський бульвар в різні роки. По ньому часто гуляли письменники і художники - наприклад, Лев Толстой, Іван Тургенєв і живописець Ілля Рєпін. В особняку-теремі на Гоголівській бульварі жив купець, благодійник, один із засновників Третьяковській галереї Сергій Третьяков. Він подарував москвичам куплену на власні гроші Сокольницької гай, яка стала улюбленим місцем для прогулянок городян. А в теплі місяці в XIX столітті на Гоголівській бульварі грав військовий оркестр. Екскурсія відбудеться 29 грудня о 17:00 і 7 січня о 13.00, стартує вона біля виходу зі станції метро «Кропоткинская» на Гоголівський бульвар.

Від булочок фрекен Бок до улюбленого пирога Івана Грозного: чому навчать гостей фестивалю «Подорож в Різдво» Підтримати дітей і допомогти тваринам: які благодійні акції пройдуть на фестивалі «Подорож в Різдво»

З театральної Москвою можна познайомитися на прогулянці «Цікаві історії від Театральної площі до маскарадного балу». Учасникам покажуть найбільш значущі столичні театри - Великий і Малий, а також Російський академічний молодіжний театр (РАМТ). Великий театр часто міняв свою назву - його іменували і Петровським, і Імператорським, і навіть Великим театром. Хто автор ідеї розгорнути диригента спиною до глядачів, де перший раз читали п'єсу Антона Чехова «Вишневий сад», яку роль зіграв маскарадний бал в життя відомого купця і мецената Олексія Бахрушина? На ці та інші питання дадуть відповідь під час екскурсії. Вона відбудеться 27 і 28 грудня о 13:00, збір учасників біля фонтану перед Великим театром.

Шість екскурсій організують спеціально для іноземних гостей міста. Вони зможуть пройтися по центру столиці, прикрашеного до новорічних свят. Чотири екскурсії проведуть англійською мовою, дві - на китайському.

Кожна прогулянка триватиме від півтора до двох годин. Екскурсії проведуть гіди проекту «Гуляємо по Москві». У групи набирають до 60 осіб. Для участі необхідна попередня реєстрація . Тут же, а також на сайті «Московських сезонів» можна уточнити докладний розклад.

Зимовий фестиваль «Подорож в Різдво» проходить в цьому році з 14 грудня по 13 січня. Для гостей свята підготували вуличні вистави, безкоштовні майстер-класи зі створення новорічних подарунків та частування. Всього в центрі, округах і парках Москви відкрилося 78 майданчиків. Вони працюють з 11:00 до 22:00 в будні дні і з 10:00 до 22:00 у вихідні. Майданчик на Червоній площі чекає гостей з 30 листопада і відкрита з 10:00 до 23:30 щодня.

На майданчиках «Подорож в Різдво», розташованих в парках, для москвичів підготували спектаклі, концерти, квести, майстер-класи та лекції. Кожен парк підготував окрему святкову програму. Гості зможуть взяти участь в театральних виставах і спортивних змаганнях, послухати казки та цікаві історії, а також навчаться готувати новорічні страви.

З детальною програмою фестивалю «Подорож в Різдво» можна познайомитися в спецпроекті mos.ru .