Акунін прокоментував потрапляння в "чорний список Мінкульту" разом з Сокуровим

Їх присутність на міжнародному культурному форумі в Петербурзі визнали «недоцільним»

Головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов в Telegram опублікував фотокопії документа, нібито підписаного першим заступником міністра культури Володимиром Аристархова, в яких представлений список небажаних діячів культури і мистецтва на VI Санкт-Петербурзькому міжнародному культурному форумі. У ньому значаться 12 прізвищ. Згадані письменник Григорій Чахртішвілі (Борис Акунін), режисер Олександр Сокуров, журналістка Текле Толстая, письменник і художник Євген Єльчин.

фото: Геннадій Черкасов

Документ адресований заступнику міністра культури Журавському та директору департаменту держпідтримки мистецтва і народної творчості Малишеву. У ньому Аристархов посилається на якусь службову записку і цікавиться, чому перераховані особи потрапили в список запрошених на форум, хоча їх запрошення "недоцільно".

Фото: Соцмережі.

Сам Венедиктов про походження документа нічого не повідомив, в «Твіттері» приписавши до заслання: «Не вірю».

Крім перерахованих, у списку редактор журналу «Сеанс» Любов Аркус, кінокритик Андрій Плахов режисер Крістоф Марталер, директор видавництва «Самокат» Ірина Балахонова, філолог Рене Герра, кінорежисери Енг Лі і Денні Бій, письменник Девід Алмонд. Даються і характеристики цих людей. Про Акуніна, наприклад, сказано, що він «негативно ставиться до російської нації і її культури».

Фото: Соцмережі.

Акунін вже відреагував на появу «списку» і свою присутність в ньому. В коментарі «Дощу» він заявив, що подібні рекомендації в письмовому вигляді дає «тільки ідіот» - на його думку, зробити це слід було б по телефону.

«Пишаюся. Удостоєна честі. У прекрасній компанії », - написала з того ж приводу в Facebook Любов Аркус.

У прекрасній компанії », -   написала   з того ж приводу в Facebook Любов Аркус

Фото: Соцмережі.

У Мінкультури деякі стверджують, що адресати повідомлення Аристархова його ніколи не отримували. «Ніхто в Мінкультури про цей документ нічого не знає», - наводить « Інтерфакс »Слова джерела в міністерстві.

Найкраще в "МК" - в короткій вечірньої розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram