Щербинівський район. «Битва на Курській дузі»

Старощербинівська історико-краєзнавчий музей імені М.М. Постернак підготував нову міні-експозицію «Битва на Курській дузі». Вона присвячена видатному танковому бою Великої Вітчизняної війни всіх часів - Курській битві. З обох сторін у ній брали участь понад чотири мільйони осіб. Характерно, що в Курській битві брали участь тільки чистокровні німці, оскільки своїм сателітам вони не могли довірити долю такого важливого сраженія.Среді героїв Курської битви були і щербіновци.Основу експозиції склали матеріали фондової колекції музею, фотографії, нагороди, документи та особисті речі земляків - учасників Курської битви.

Орденоносець, учасник Параду Перемоги на Красній площі Павло Олексійович Рожен нагороджений за участь в боях на Курській дузі медаллю «За відвагу». Стрілець-бомбардир 2-ї авіаційної ескадрильї 701 авіаційного полку нічних бомбардувальників, Павло Олексійович за роки війни здійснив 108 бойових вильотів, з них 42 - з нічним фотографуванням.

За ратну працю П.А. Рожен був нагороджений орденами Червоної Зірки і Червоного Прапора, Вітчизняної війни першого ступеня, медаллю «За перемогу над Німеччиною». Павло Олексійович удостоєний честі стати учасником Параду Перемоги 24 червня 1945 року на Червоній площі. Після закінчення війни повернувся в рідну станицю Старощербинівська.

Командир батальйону стрілецького полку комсомолець гвардії капітан А. А. Бельгін відзначився в бою в районі села Крутий Лог під Білгородом. Дитячі роки його пройшли в станиці Старощербинівська. Коли Андрій прийняв командування батальйоном, йому не було ще й 23 років. Його батальйон, відбивши 11 атак противника, утримав займані позиції. У цьому бою 6 липня 1943 року А.А. Бельгін загинув. Гвардії капітану Андрію Антоновичу Бельгіну в 1943 році присвоєно звання Герой Радянського Союзу посмертно.

А далі знову пожовклі фотографії, старі документи, за якими життя і долі тих, хто віддав життя за мирне майбутнє своїх дітей і онуків. Їх героїзм, мужність і самовідданість являють високий моральний зразок справжнього патріотизму, такий цінний для виховання підростаючих поколінь.

Методистом Старощербинівська музею розроблений довідковий матеріал по темі: «Курська дуга і її герої». В рамках роботи нової виставки планується проведення тематичних екскурсій і заходів.

Інформація надана прес-службою адміністрації МО