NEWSru.com :: Вчені розшифрували підпис Малевича на "Чорному квадраті"

Експертам Третьяковської галереї вдалося розшифрувати напис, імовірно залишену найзнаменитішим російським абстракціоністом Казимиром Малевичем на картині "Чорний квадрат"
На думку музейників, повна фраза звучить як "Битва негрів в темній печері". Вона відсилає до полотна, написаного в 1882 році французьким письменником Альфонсом Аллі, під назвою "Битва негрів в темній печері пізно вночі"
"Чорний квадрат" - саме знаменитий твір Казимира Малевича - було центральним експонатом виставки 1915 року "0.10"

Експерти Третьяковської галереї встановили, що під знаменитим "Чорним квадратом" Казимира Малевича ховаються два кольорових зображення, передає телеканал "Культура" .

"Було відомо, що під зображенням" Чорного квадрата "було якесь нижележащее зображення. Ми з'ясували, що таких зображень не одне, а два. І довели, що початкове зображення - це кубофутуристична композиція, а лежить під" Чорним квадратом ", колір якого ви бачите в кракелюр, - це протосупрематіческая композиція ", - розповіла науковий співробітник відділу наукової експертизи Третьяковській галереї Катерина Вороніна.

За її словами, відкриття було зроблено трохи більше місяця тому. Так, в рентгенівських променях на "Чорному квадраті" добре видно обриси іншої картини Малевича. Під мікроскопом також помітно, що крізь кракелюр "Чорного квадрата" просвічує інший барвистий шар.

Крім того, автори дослідження (крім Вороніної, це фахівці Ірина Рустамова і Ірина Вакар) розповіли і про інше своє відкриття. Вони за винятком трьох букв розшифрували напис на "Чорному квадраті", яку вважають авторської. "У Малевича складний заплутаний почерк, і деякі букви пишуться однаково:" н "," п ", і навіть" і "в деяких текстах дуже близькі по написанню. Ми працюємо над другим словом. Але те, що перше слово" Битва ", ви все можете побачити ", - заявила Вороніна.

На думку музейників, повна фраза звучить як "Битва негрів в темній печері". Вона відсилає до полотна, написаного в 1882 році французьким художником Альфонсом Аллі, під назвою "Битва негрів в темній печері пізно вночі". Свої монохромні картини Аллі вперше експонував під час виставок "відв'язати мистецтва" в Галереї Вів'єн. Першим в серії художніх відкриттів Аллі стало абсолютно чорне і майже квадратне полотно "Битва негрів в печері пізно вночі", спочатку виставлене в позолоченій рамі його колегою Полем Бійо.

Чи не зупинившись на досягнутому успіху, через рік (на другій виставці "відв'язати мистецтв") Аллі виставив невинно білий лист Бристольської паперу під назвою "Перше причастя хлоротіческіх блідих дівчат в снігову пору" (1883 рік).

Ще через рік чергова картина Аллі була сприйнята як свого роду "колористичний вибух". Прямокутний пейзаж "Збирання врожаю помідорів на березі Червоного моря апоплексичного кардиналами" представляв собою яскраво-червону одноколірну картину без найменших ознак зображення (1884 рік).

Що стосується знаменитої картини Малевича, то в 2015 році "Чорного квадрату" виповнюється 100 років. Про відкриття інших зображень було оголошено на конференції, присвяченій цій даті. В даний час в Третьяковській галереї проходить виставка "Під знаком Малевича", на якій зібрано близько 100 графічних робіт і ескізів художника і його послідовників.

На міжнародну конференцію, присвячену 100-річчю "Чорного квадрата", з'їхалися гості з різних країн, відзначають журналісти телеканалу. "Наша сім'я дуже рада, що пам'ять про дуже важливому художника для світу жива, і не тільки тут, в Москві", - зізналася внучата племінниця художника Івона Малевич.

Мистецтвознавцям ще належить осмислити відкриття, відзначають журналісти. А художники це вже зробили. У стінах Академії мистецтв відкрилася виставка, присвячена "Чорного квадрату". Автори - найвідоміші сучасні художники.

"Нам здалося, що було б доречно в рік 100-річчя" Чорного квадрата "підвести риску під його натиском, тиском, чарівністю і тим магнетизмом, яким він володіє, і нарешті звільнитися, щоб рушити далі. Коротше кажучи, ми захотіли позбутися його впливу ", - пояснив куратор виставки Іван Колесников.

В середині грудня автори експозиції обіцяють колективний перформанс на чолі із Зурабом Церетелі. Художники розріжуть скотч і позбудуться тим самим від символічних пут Малевича.

Крім того, як пізніше стало відомо, Третьяковська галерея випустить книгу, в якій розкриє таємницю картини "Чорний квадрат". "Ми готуємо видання, яке з'явиться у пресі протягом найближчих 10 днів. Це книга про" Чорний квадрат "і всі проведені дослідження. Я розраховую на те, що ця книга буде мати успіх", - розповіла "Російській службі новин" генеральний директор галереї Зельфіра Трегулова.

Влітку минулого року в лондонському музеї сучасного мистецтва Tate Modern пройшла виставка Малевича, на якій вперше "зустрілися" два "Чорних квадрата".

"Чорний квадрат" - саме знаменитий твір художника - було центральним експонатом виставки 1915 року "0.10". Художник повісив картину в верхній кут залу, символічно замінивши нею тим самим православну ікону. Протягом наступних 15 років він створив ще три версії "Чорного квадрата" для різних виставок. Два з цих "Чорних квадратів" - один 1923 року через Російського музею і один 1929 року через Третьяковської галереї - вперше постали разом.

"Чорний квадрат" став нульовою відміткою для сучасного мистецтва, і він зберігає ту ж загадковість, радикальність і ту ж здатність дивувати, що і століття тому. Я в захваті від того, що дві великі картини будуть виставлені тут, в Tate Modern, і я сподіваюся, що всі відвідувачі отримають задоволення від унікальної можливості побачити їх в оточенні сотень найбільших робіт Малевича з усього світу ", - відзначав куратор виставки Ахім Борхардт- Хьюмен.