Вистави тижня: фантасмагорія Безрукова і авантюрне подорож РАМТа

2. "Північна Одіссея"
  3. "Вакханки"

Фото: m24.ru/ Євгенія Смолянська

Театральний сезон стартував потужно: багато театрів репетирували нові постановки влітку. В результаті вже в вересні на столичних сценах з'явилися великі прем'єри. Набирає обертів Губернський на чолі зі своїм художнім керівником Сергієм Безруковим представить спектакль за Гоголем. РАМТ, навпаки, зацікавлений в більш сучасної драматургії. Про ці та інші новинки розповідає m24.ru.

"Сон розуму"

Сергій Безруков, натхненний успішної долею свого попереднього спектаклю на сцені ввіреного йому Губернського театру - "Найшла коса на камінь" за Островським, в цьому сезоні продовжує ставити класику. У найближчі вихідні на основній сцені відбудеться прем'єра нової роботи "Сон розуму" за Гоголем, в якій Безруков виступає одночасно в двох іпостасях - є режисером і виконавцем головної ролі.

В основі вистави - повість "Записки божевільного", головний герой - титулярний радник Поприщин, дрібний службовець, що не виділяється з сірої маси ніякими значними досягненнями. Від усвідомлення власної нікчемності він вигадує альтернативну реальність. Безрукова цікавить не стільки фактичне божевілля персонажа, скільки такі глобальні речі, як етичні проблеми, пов'язані зі спробою отримання свободи. Задумка Безрукова римується з назвою іншого хрестоматійного твору - "Лихо з розуму". Втративши зв'язок із зовнішнім світом, загубившись у власних фантазіях (або занурившись всередину себе), Поприщин відкриває здатність здійснювати вчинки, на які він ніколи б не наважився наяву.

Сама історія душевної хвороби чиновника не чіпає Безрукова. Медичні подробиці не стикаються з дійством, яке в трактуванні художнього керівника отримує абсолютно фантасмагоричні форми. Світ ілюзій, народжених підсвідомістю Поприщіна, створювала ціла команда театру, в яку спеціально були запрошені фахівці з повітряної еквілібристики з Цирку на Кольоровому і Вадим Савенков, який придумав для вистави трюки. Сценографія та костюми художника Миколи Горобця теж стають повноправними учасниками неймовірних подій і метаморфоз.

Фото надано Губернським театром

Час: 26 і 27 вересня

Місце: Губернський театр

Ціна: від 1800 р.

"Північна Одіссея"

Новий спектакль Катерини гранітовая - іронічний, дотепний істерн про піонерів російського підприємництва, які в останні роки горбачовського Радянського Союзу зважилися організувати ризиковий вояж через Сибір. В дорозі, звичайно, з ними відбувається безліч ситуацій, що провокують викид адреналіну в кров. Долаючи небезпеки, відчайдушні контрабандисти виявляються на Алясці.

Літературна основа вистави - нереалізований сценарій кінодраматургів 90-х років - Петра Луцик і Олексія Саморядова, співавторів картин "Дике поле", "Окраїна". В контексті авантюрної фабули вони концентрують увагу на особистості людини тієї епохи, малюють його психологічний портрет, і, як і Безруков, задаються питанням про людську свободу.

Одна з найбільш інтригуючих складових спектаклю - участь Петра Наліча, конкурсанта "Євробачення". Музикант спеціально для РАМТа зібрав склад ансамблю (клавішні, бас, ударні, духовики) і змусив співати майже весь акторський склад.

Фото: ramt.ru

Час: 25 вересня

Місце: РАМТ

Ціна: від 200 р.

"Вакханки"

Представник європейської авангардної режисури Теодорос Терзопулос в минулому сезоні поставив в електротеатри "Вакханок", ключовий спектакль у своїй творчій біографії. Все, що стосується традиційного розуміння сценічних процесів, відсувається режисером в сторону, і свободу знаходить фізичний і емоційний стан актора, яке Терзопулос розвиває в своїх підопічних за допомогою спеціально розроблених тренінги, пластичних і дихальних вправах.

Досліджуючи природу людини, її раціональне і ірраціональні начала, Терзопулос спрямовує погляди сучасників, що сидять в невеликому залі електротеатри, на їх власну язичницьку, первісну сутність. Ритуальність дійства відсилає до античної трагедії.

Фото: electrotheatre.ru/

Час: 21-24 вересня

Місце: електротеатри Станіславський

Ціна: від 500 р.