Сергій Безруков і Ліза Боярська зіграють в Казані спектакль «Сірано де Бержерак»

(Казань, 27 лютого, «Татар-інформ», Христина Іванова) (Казань, 27 лютого, «Татар-інформ», Христина Іванова). Завтра на сцені театру імені Муси Джаліля відбудеться спектакль «Сірано де Бержерак» за однойменною комедією Едмона Ростана. А сьогодні постановка буде показана для співробітників Міністерства внутрішніх справ Татарстану.
Виконавці головних ролей антрепризи - Сергій Безруков і Єлизавета Боярська, а також режисер-постановник Олександр Сінотов і продюсер вистави Сергій Скоморохов відповіли сьогодні на запитання представників ЗМІ республіки.
Сюжет Едмона Ростана режисер поставив майже без правки, але не без оригінального режисерського прочитання. Героїчна комедія розповідає про куртуазном кавалера, знаменитому французькому драматургу і поета Сірано де Бержерак. Сергій Безруков нагадав журналістам, що цей персонаж насправді існував. Сірано любить свою кузину, красуню Роксану, яку зіграла Боярська, але не наважується їй зізнатися: за величезний ніс багато його вважають виродком. Дізнавшись, що дівчина закохана в іншого, він допомагає супернику домогтися її любові, пише їй за нього ніжні і розумні листи ...
За словами Олександра Сінотова, до постановки «Сірано де Бержерака» в російській антрепризі не робилося нічого подібного. «Наша основна ідея полягала в тому, щоб перевести саме поняття« антреприза »на якісно інший рівень, - зазначив він. - Чи не в кожному професійному театрі можна побачити постановку такого масштабу ». Олександр Сінотов повідомив, що для вистави підготовлено понад 2 тонн декорацій. Глядачі побачать відеоінсталяції, а також захоплюючі батальні сцени і запаморочливі трюки. Так, за визнанням режисера, Ліза Боярська зробить стрибок з великої висоти. Але головне, за словами Олександра Сінотова - це все ж хороша гра провідних акторів сучасності - Безрукова і Боярської.
Самі актори щасливі знову зустрітися на одній сцені і працювати разом. «У продовженні« Іронії долі »я грав невдачливого нареченого, - нагадав народний артист Росії Сергій Безруков. - І в цьому спектаклі я нелюбим, що для мене вже цілком звична справа. І в «Іронії ...» мене не любили, і тут не люблять ».
«Ліза дуже підходить на роль Роксани, вона - одна з кращих Роксан, які я взагалі бачив. Зазвичай цю героїню грають актриси в кілька «перезрілому» віці, хоча за п'єсою вона - дівчина на виданні, на ті часи - 20-22 років. І Ліза молода, яскрава, темпераментна, що якраз притаманне головній героїні, - розповів Безруков. - Працювати з Лізою одне задоволення, тому як вона абсолютно професійна людина - блискуча актриса з хорошим характером ». Як зазначив Олександр Сінотов, Єлизавета протягом декількох місяців приходила на репетиції «Сірано де Бержерака» до 8 ранку, що саме по собі вважається подвигом в акторському середовищі, і після цього йшла на інші зйомки.
У свою чергу Єлизавета Боярська висловила надію, що спільна робота з Безруковим буде не останньою як в театрі, так і в кіно. «Я б хотіла народжувати нові твори мистецтва в цій чудовій команді, - зазначила актриса. - Напевно, у нас, як то кажуть, одна група крові. Нам здорово, комфортно і цікаво працювати разом ».
Єлизавета Боярська розповіла, що роль Роксани була для неї однією з найскладніших в акторській кар'єрі. «З мого боку участь у виставі« Сірано де Бержерак »- свого роду експеримент. Я думала, що навчання на курсі Льва Додіна - це така школа життя, що після цього мені вже нічого не буде страшно, - зазначила актриса. - Однак було дуже складно, оскільки героїчна комедія - жанр, який мені взагалі невідомий. Я не знала, як себе вести, і зрозуміла, що я кам'яна, чавунна, дерев'яна. Виявилося, що я навіть не знаю, з якого боку підійти до цього матеріалу. Але з часом все сталося - репетицій вистачило, щоб приміряти матеріал настільки, щоб відчувати себе комфортно, і насолоджуватися тим, що я роблю ».
Сергій Безруков зізнався, що вперше в столиці Татарстану, тому для нього особливо важливо, як його приймуть казанці. «Мене завжди хвилює, як мене прийме глядач, тому як бути актором, якого це не зачіпає - же не бути актором зовсім, - зазначив Сергій. - Коли приїжджаєш в місто вперше, відповідальність перед глядачем підвищується. А коли приїжджаєш в черговий раз, то глядач звикає до тебе, і ти просто доводиш своє право виходити на сцену ».
На завершення прес-конференції Олександр Сінотов ще більше заінтригував театралів, заявивши, що такого фіналу, як в нинішній постановці п'єси, не було ще ні в кого. А також зауважив, що сьогодні на казанської сцені спектакль «Сірано де Бержерак» в постановці Сінотова буде показаний ювілейний, 25-й раз.

Фото Катерини Красуцького

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.