Незрячі змогли "побачити" прем'єру "Сірано де Бержерак" в Астані

Актори Сергій Безруков та Ірина Безрукова закликають розвивати театральні постановки для сліпих людей в Казахстані. Актори Сергій Безруков та Ірина Безрукова закликають розвивати театральні постановки для сліпих людей в Казахстані

Фото Марата Куракова

Прем'єра вистави з тіфлокомментірованіем "Сірано де Бержерак" відбулася в Астані, передає кореспондент Kazpravda.kz. Єдиний театр в Москві з функцією "показу" постановки для незрячих людей привіз в столицю Казахстану російський актор Сергій Безруков.
Особливістю постановки стало те, що дії на сцені супроводжуються тіфлокомментірованіем (з грецького тіфлос - незрячий - Прим. Автора), тобто лаконічним словесним описом предметів і дій.
Московський губернський театр під керівництвом Сергія Безрукова є єдиним театром в Росії, який дає можливість незрячим людям "побачити" спектакль і зануритися в атмосферу театру. За допомогою навушників інваліди по зору слухають коментатора, який розповідає про події діях на сцені.

Знамениті російські актори закликають розвивати тіфлокомментірованіе в нашій країні.
"Я є дипломованим тіфлокомментатором. У Росії є єдиний інститут, який навчає цієї спеціальності. Це не так складно технічно. Перше, що потрібно зробити, - навчити фахівців. Їх на даний момент - не більше 25 осіб на всю країну, з вищою категорією - всього 5 ", - сказала актриса Ірина Безрукова в ході прес-конференції відкриття III Міжнародного театрального фестивалю "Сахнадан сәлем!".

Вона додала, що російські фахівці готові поділитися з казахстанськими колегами своїм досвідом і напрацюваннями в цій сфері. "Потрібно сфокусуватися на тому, що, хоч наша країна і підписала Конвенцію про інвалідів, в країні все одно порушуються права інвалідів, людина не може в повній мірі насолодитися мистецтвом, поки йому через спеціальний навушник не почнуть коментувати те, що відбувається на сцені", - зазначила Ірина Безрукова.

"Якщо ви виступите з вашою ініціативою ... Найголовніше - це фахівці, якщо від вас знайдуться люди, які можуть і готові підтримати це, я думаю, це нескладно. Якщо знайти таких добровольців від Казахстану, людина 5-20, які приїдуть в Москву, навчаться і приїдуть в Казахстан, то для них буде можливість у ваших театрах це зробити. Ми готові проконсультувати ", - сказав керівник Московського губернського театру Сергій Безруков.