Художній керівник театру Горького поставить в США «Ревізора», перевівши всі імена на англійську

Жахливою новиною повідомив журналістам у вівторок, 23 вересня, художній керівник академічного театру Горького Юхим Звеняцкій. В рамках відкривається 1 жовтня 76-го театрального сезону, він має намір поставити «Ревізора» Миколи Гоголя, приурочивши постановку безсмертної комедії до 200-річчя письменника. Сюрприз в тому, що «Ревізора» побачать не тільки місцеві театрали, а й жителі США - Звеняцкій і 5-6 артистів театру Горького вилетять в штат Колорадо, щоб грати «Ревізора» на американській сцені з американськими ж акторами. При цьому основні реалії будуть адаптовані, а імена перекладені англійською.
«Ревізор», зрозуміло, не буде єдиною прем'єрою «Горьківка» в новому сезоні. Крім Гоголя, в репертуарі театру з'являться «Тригрошова опера» Бертольда Брехта і «Старший син» Олександра Вампілова. Вокальні партії «Опери» вже репетирують, прем'єрний показ призначений на 20-21 листопада - працювати, за словами Звеняцкого доводиться в авральному режимі. Що стосується «Старшого сина», у автора якого, до речі, теж на днях був ювілей - йому б виповнилося 75, то багатьом пам'ятний фільм з золотого фонду вітчизняного кінематографа з Леоновим, Караченцовим і Михайлом Боярським. У нашому театрі п'єса, звичайно ж, отримає інше, свіже розвиток.
Повернемося до «Ревізора». Після прем'єри у Владивостоці, дата якої поки не розголошується, Юхим Звеняцкій і 5-6 провідних артистів трупи, зайнятих у виставі, вилетять на гастролі в Колорадо, США, на запрошення американських колег. До слова, це ті самі режисер, художник і постановник, які свого часу ставили у нас «Гамлета», так що мова йде про своєрідний «візит ввічливості». На місці Юхим Звеняцкій приступить до постановки «Ревізора» з американськими акторами, так що населення штату з не самою, скажімо відверто, театральної репутацією, отримає можливість долучитися до російської класики.
Говорячи відверто, такий вибір п'єси для постановки в США здивував не тільки журналістів, а й самого Юхима Звеняцкого. «Я запитав у них - навіщо вам« Ревізор »? Всі ці половинки цукрової голови, хабарі хортенятами - що вам з цього зрозуміло? У відповідь вони, звичайно, збрехали, що у них це найпопулярніша російська п'єса. Ну що ж, якщо хочуть - ми проведемо цей експеримент, тим більше, що в історії театру Горького такі прецеденти вже були », - міркує Звеняцкій.
Зрозуміло, без певної адаптації не обійшлося б в будь-якому випадку, але задум Звеняцкого піде далі. «Ревізор у нас буде старим, потертим вже людиною. У той час як Городничий - зовсім молодим, йому буде близько 35 років. Адже зараз такі і приходять у владу, повсюдно - що у нас, що в США. Що стосується імен - всі ці Держиморди, Добчинський і Бобчинський ... Попрошу поставитися до цього з іронією, але все імена я переведу на англійську. Замість Добчинський будуть, наприклад, біп і Боп, ну або що там ще ... », - ділиться планами амбітний художній керівник.
«Я люблю всіх своїх акторів. Я щасливий бачити їх кожен день на репетиціях, тому я - найщасливіша людина », - продовжує він. З таким оптимізмом з навіженої, на перший погляд, затії може і справді вийти щось путнє.

джерело - VL.ru «Я запитав у них - навіщо вам« Ревізор »?