Завод з переробки вугілля в рідке паливо для КНР планується побудувати в Краснокаменську

1. Уряд Забайкальського краю запропонувало китайським інвесторам стати учасниками будівництва заводу з...

Уряд Забайкальського краю запропонувало китайським інвесторам стати учасниками будівництва заводу з переробки вугілля в рідке паливо в Краснокаменську, повідомив кореспонденту ІА «Чіта.Ру» 11 листопада міністр економічного розвитку регіону Сергій Новиченко після відрядження забайкальської делегації в прикордонні райони Китаю.

«Планується побудувати завод потужністю в 500 тисяч тонн. При цьому споживання палива на території краю - 1,2 мільйона тонн, тому частина продукції заводу можемо забрати ми. А в Китаї ринок синтетичного палива просто не має меж, все піде туди. Це вигідно », - сказав Сергій Новиченко.

В якості сировини для заводу буде використовуватися вугілля Уртуйского родовища. З нього, за словами Новиченка, можна буде виробляти досить широкий спектр товарів, в тому числі і дизельне паливо, яке після розведення присадками можна буде використовувати в Забайкаллі.

Завод по створенню рідкого палива з вугілля був представлений китайським інвесторам в рамках проекту промислового парку в Краснокаменську. Планується, що крім заводу в нього увійде виробництво, пов'язане з переробкою сельхозматеріалов.

«На мій погляд, це унікальна можливість розвитку бізнесу на території Забайкальського краю, в першу чергу, експортоорієнтованого. Це близькість до міжнародного автомобільного та залізничного пунктів пропуску, це найнижчий електричний тариф, який майже в 3,5 рази нижче в порівнянні з іншими населеними пунктами на території краю », - сказав Сергій Новиченко.

Промисловий парк в Краснокаменську буде розташований на 80 гектарах в межах міста, оснащення інженерною інфраструктурою якого буде проводитися в тому числі за рахунок федерального бюджету. Крім того, за словами міністра, інвестори зможуть використовувати 12 тисяч квадратних метрів, що належать Приаргунск виробничому гірничо-хімічному об'єднання. Серед плюсів проекту він перерахував наявність в місті висококваліфікованої робочої сили, пряме авіасполучення з Читой, можливість виходу на Транссиб і розвинене автомобільне сполучення.

Промисловий парк «Краснокаменск» був створений 1 серпня 2014 року. Уповноваженим органом з управління промисловим парком призначено міністерство економічного розвитку Забайкальського краю.

На даний момент Краснокаменск входить в число мономіст, містоутворюючим підприємством міста є ВАТ «ППГХО». Збитки цієї компанії з 2011 по 2013 роки після падіння світових цін на природний уран, спровокований вибухом на атомній електростанції в Японії, зросли в п'ять разів - з 688 мільйонів рублів до 3,4 мільярда рублів. Скорочення повинні стати одним з важелів для виходу підприємства з кризи.

2014-11-12 8:01, 12 листопада 2014