Бєлгородська обласна Дума - У Бєлгороді відкрився новий дитячий садок - третій в цьому році

Сьогодні в мікрорайоні «Луч» обласного центру офіційно відкрився дитячий садок «Лучик». Цей об'єкт дуже довго чекали жителі мікрорайону, і тільки в цьому році будівництво пішло посиленими темпами і, нарешті, завершилося.

Дитячий садок розрахований на 180 дітей (10 груп), в ньому є спортивний, актовий зали, комп'ютерний клас з інтерактивною дошкою, басейн, стадіон і багато іншого. У кабінеті гурткової роботи планують реалізувати власний проект з вивчення якості і інших властивостей іграшок. Залучити до проекту хочуть всіх: і дітей, і дорослих. Як зазначила завідуюча дитячим садком Олена Бардакова, тут навчать якими іграшками і як потрібно грати, щоб діти росли здоровими і активно розвивалися. Надалі в планах керівництва «Лучик» - створення музею іграшок.

Надалі в планах керівництва «Лучик» - створення музею іграшок

Червону стрічку на вході в новий освітній заклад перерізали начальник департаменту освіти, культури та молодіжної політики області Юрій Коврижних, глава Бєлгорода Євген Єгоров, мер Сергій Боженов, депутат обласної Думи Ірина Севостьянова та інші запрошені.

За словами Сергія Боженова, цей сад - 66-й в Бєлгороді і третій серед нових ДНЗ, що відкрилися в цьому році. «На жаль, в Бєлгороді не вирішена проблема забезпечення дітей місцями в дошкільних освітніх установах, - поскаржився мер, - але кожен новий об'єкт наближає нас до створення нормальних умов для повноцінного виховання і підготовки юних белгородцев до школи». Він також зазначив, що розвиваються альтернативні форми дошкільної освіти. Так, близько 600 діточок відвідують приватні і сімейні дитячі садки. Сергій Андрійович побажав вихованцям «Лучик» рости справжніми білгородцями і будувати місто добра і благополуччя.

З 2008 по 2011 роки в Білгородській області було створено понад 7 тисяч нових місць у дитячих садках, з них майже 2 тисячі - в регіональному центрі, повідомив на відкритті «Лучик» Юрій Коврижних. Він також розповів, що за дорученням губернатора готується велика обласна програма з будівництва, ремонту та реконструкції ДНЗ на кілька років з серйозним фінансуванням. Відзначимо, що в бюджеті регіону на 2012 рік закладено близько 2 млрд рублів на будівництво, ремонт і реконструкцію освітніх установ області. Юрій Коврижних підкреслив, що і в відкритому сьогодні саду, і в наступних буде зроблений упор на сучасні освітні технології. Найближчим часом в федеральних державних освітніх стандартах буде введений блок нових вимог, присвячених дошкільної освіти, зауважив Ю. Коврижних.

Коврижних

Сьогодні дитячий садок отримав до свята відкриття подарунок від депутата обласної Думи Ірини СЕВОСТЬЯНОВА. Ірина Олександрівна вручила завідуючої книгу колишнього голови Думи Анатолія Зелікова «Пороги життя» з побажанням колективу «Лучик» знайти свою дорогу, яка буде йти тільки вгору.

Ірина Севостьянова зазначила, що в Білгороді зараз поряд з будівництвом нових, ремонтом існуючих ДНЗ та розвитком альтернативних форм дошкільної освіти все робиться для виявлення кращого інноваційного досвіду в цій сфері. На це спрямований проект «Дитячі садки - дітям», багато в чому завдяки якому в цьому році вдалося значно поліпшити ситуацію із забезпеченістю дитячими садами різних видів.

Завідуюча дитячим садком Олена Барадакова повідомила, що співробітниками дитячий поки укомплектований лише на 25%. «Але кожен день до нас приходять нові люди, які хочуть у нас працювати. Район великий, перспективний, думаю, що ми скоро вирішимо цю проблему », - сказала Олена Сергіївна. Цю проблему можуть вирішити заходи, про прийняття яких говорив 1 грудня на зустрічі з виборцями президент Росії Дмитро Медведєв. Глава держави зазначив, що необхідно розробити спеціальну програму для підвищення зарплат вихователів дитячих садків, як це було зроблено стосовно вчителів.

Пов'язана фотогалерея: