Під одягом. Історія дизайну нижньої білизни - Санкт-Петербург 2017

Виставка про історію нижньої білизни з Музею Вікторії і Альберта (Лондон)

Грандіозна ретроспектива нижньої білизни від XVIII до початку XXI століття, зібрана кураторами лондонського Музею Вікторії і Альберта, на кілька місяців пропишеться в стінах музею Ерарта в Петербурзі.

На виставці представлено понад 200 розкішних предметів чоловічого і жіночого гардеробу від зшитого вручну корсета англійки, що жила в XVIII столітті, до сучасних шедеврів від Agent Provocateur, Stella McCartney, Elie Saab, Dolce & Gabbana, Vivienne Westwood, Calvin Klein, Givenchy і інших світових брендів.

Куратором виставки виступила Едвіна Ерман (Edwina Ehrman), глава відділу Текстилю та Моди (Textiles and Fashion). Едвіна Ерман спеціалізується на моді 19 століття, особливо англійської моді. Область інтересів: історія дизайну одягу, історія моди, декоративне мистецтво.

Через чудові корсети, витончені криноліни і бюстгальтери, сорочки, піжами, панчохи і підв'язки експозиція пише докладну історію нижньої білизни. Виставка досліджує «інтимні» відносини між нижньою білизною і модою, роль білизни в формуванні жіночих і чоловічих образів, а ширше - питання стосунків статей, сексу і моралі.

Виставка роздуває затухаючі суперечки про корсетах і їх вплив на організм. Поруч з корсетом з китового вуса, стягуючі дівочу талію до 50 см, є сусідами рентгенівські знімки деформованих їм органів. Строгий паперовий корсет часів Першої світової війни представлений поруч з корсетом для виправлення постави та коригуючих корсетом, знову став популярним завдяки Кім Кардашьян. Експозиція простежує також еволюцію бюстгальтерів: від атласних «чашок» з мереживом 1910 року до пуш-апів і інноваційних Spanx 2000-х.

Чи не обділена увагою і вміст чоловічого гардероба. Відвідувачі музею Ерарта зможуть поглянути на міні-плавки, придумані в 50-х роках, червоні чоловічі стрінги з 70-х або на упаковку від білизни H & M Девіда Бекхема. Всі ці об'єкти продемонструють, як реклама і дизайн білизни грають на вічному бажанні чоловіки мати юне, сексуальне тіло.

Не пропустіть справжні хіти експозиції: підв'язки і панчохи з квітковою вишивкою королеви Олександри, прозору сорочку Кейт Мосс від Лізи Брюс, вишуканий пеньюар Береніс Марло з фільму «007 Координати" Скайфолл "», а також відверту сукню від Антоніо Берарді, ніжно улюблене Гвінет Пелтроу .

З Петербурга виставка «Під одягом. Історія дизайну нижньої білизни »відправиться в міжнародний тур, до кінця 2018 року. Єдиний показ в Росії пройде в Петербурзі, в музеї Ерарта. Виставка триватиме до 30 липня.

* На жаль, на вимогу Музею Вікторії і Альберта фото і відео-зйомка на виставці «Під одягом» заборонена.

Про Музей Вікторії і Альберта, Лондон

Музей Вікторії і Альберта в Лондоні - провідний світовий музей в області мистецтва і дизайну. Колекції V & A визнаються неперевершеними як за масштабом, так і за різноманітністю. Музей спочатку створювався як доступний і відкритий публіці, що має на меті надихнути британських дизайнерів і виробників. Сьогодні колекції V & A, що охоплюють більше 2000 років людської творчості і демонструють різноманітні художні техніки практично всіх регіонів світу, продовжують інтригувати, надихати і просвіщати зацікавленого глядача.

виставка організована
Музеєм Вікторії та Альберта
(Лондон)

виставка організована   Музеєм Вікторії та Альберта   (Лондон)