Середземноморське музичне літо на Влтаві

1. «Королеви Середземномор'я» в празькому часі і просторі Вероніка Жансена, Фото: Franck Juery / Архів...
  2. Подорож до Венеції і Палермо

«Королеви Середземномор'я» в празькому часі і просторі

Вероніка Жансена, Фото: Franck Juery / Архів Літні урочистості старовинної музики   У Празі вже виступила тонкий інтерпретатор репертуару епохи бароко, французька оперна діва Вероніка Жансена Вероніка Жансена, Фото: Franck Juery / Архів Літні урочистості старовинної музики У Празі вже виступила тонкий інтерпретатор репертуару епохи бароко, французька оперна діва Вероніка Жансена. На концерті «Королеви в театрі Королівських Виноград прозвучали арії з раритетних барокових опер Люллі, Рамо, Франсуа Куперена - в нинішньому році відзначається 350 років з дня рождени яетого органіста, композитора і клавесиніста.

У попередні роки шанувальники фестивалю високо оцінили можливість познайомитися з творчим доробком німецької черниці Хільдегард Бінгенської, автора духовних піснеспівів і містичних праць, барочного композитора Барбари Строцці, творів, натхнених образами св. Чечилії і св. Марії Магдалини. Огляд нагадав і про історії, пов'язані з жіночими міфологічними персонажами - перетвореної на ведмедицю Kaллісто і музою танців Терпсихора. Цього року Літні урочистості також не оминули увагою міфи і жіночих героїнь.

Слово драматургу фестивалю, а також художньому керівникові і флейтистка ансамблю Collegium Marianum Яні Семерадовой.

Яна Семерадова, Фото: Petra Hajská / Архів Літні урочистості старовинної музики   «Нинішній фестиваль осяяний лагідним середземноморським сонцем, про що свідчить і його підзаголовок« Mediterraneo » Яна Семерадова, Фото: Petra Hajská / Архів Літні урочистості старовинної музики «Нинішній фестиваль осяяний лагідним середземноморським сонцем, про що свідчить і його підзаголовок« Mediterraneo ». Область Середземномор'я є колискою самих різних музичних напрямків. Саме звідти відправлялися італійські та іспанські музиканти підкорювати світ в усі кінці світу, і культура цього регіону проникла в усі куточки Європи, надавши на неї великий вплив. Програма урочистостей старовинної музики перенесе слухачів до багатьох міст Середземномор'я і в інші епохи. У неї включені арії, що звучали в операх про таких героїнь античного світу як Армида або Пенелопа. Відкриття і завершення фестивалю довірено французьким виконавцям.

Les Ambassadeurs і сопрано Вероніці Жансена в Празі вже аплодували, а 8 серпня огляд завершить концертна версія опери-балету L'Europe galante (Галантний Європа) в чотирьох виходах з прологом композитора, уродженця Франції Андре Кампра. Вони присвячені країнам, які омиває Середземне море - Іспанії, Франції, Італії та Туреччини », розповіла Російській службі Радіо Прага драматург фестивалю.

У галантно кузні Амура

Les folies françoises, Фото: Архів Літні урочистості старовинної музики   І перш за все галантним ритуалам згаданих країн, які представляють чотири закохані пари: пастух з пастушкою з Франції як уособлення непостійності і кокетства, ревниві венеціанці на тлі карнавалу, владний і величний турецький султан і султанша Les folies françoises, Фото: Архів Літні урочистості старовинної музики І перш за все галантним ритуалам згаданих країн, які представляють чотири закохані пари: пастух з пастушкою з Франції як уособлення непостійності і кокетства, ревниві венеціанці на тлі карнавалу, владний і величний турецький султан і султанша. А також інші герої опери, перша дія якої розгортається в галантно кузні Амура.

«Балет, покладений на музику» на вірші Антуана де Ламотта, став однією з перших ластівок цього жанру. Його прем'єра відбулася в паризькому Пале-Рояль в 1697 р Рудольфінум в залі ім. Дворжака оперa-балет вперше буде виконаний силами Les folies françoises і чеського Collegium Marianum. За словами виконавців, вони хочуть нагадати сьогоднішній Європі, як танець і музика колись були здатні об'єднувати людей і могли б об'єднувати їх і нині.

Подорож до Венеції і Палермо

М М. Пастушка, Фото: Magdalena Hatéas / Архів Літні урочистості старовинної музики У четвер в храмі св. Шимона і Юди дасть концерт польський {oh!} Orkiestra Historyczna під керуванням М. Пастушки. Програма під назвою La Tempesta di Mare обіцяє подорож до Венеції Вівальді, Палермо і Неаполь засновника Неаполетанской оперної школи Алессандро Скарлатті.

«На концерті в храмі св. Шимона і Юди прозвучать також твори польських авторів XVII ст. Адама Яржемський і Марціна Мільчевська, які знають також і в Чехії. Крім польських авторів, будуть виконані твори початку XVIII століття Вівальді, Скарлатті і Гвідо »,

- запрошує на концерти Яна Семерадова.