Придворні танці епохи бароко. Обговорення на LiveInternet

Нінель_Нік всі записи автора

всі записи автора

iskusstvo-zvuka.livejournal.com

В даний час в містах Європи і нашої країни став проявлятися інтерес до мистецтва епохи бароко, особливо до танців та музики. Існують ансамблі, які займаються вивченням танців. Вони не тільки танцюють, а й вивчають історію, намагаються відчути образ думок і почуттів людини того часу. У деяких містах Європи, та й в нашій країні проходять фестивалі і бали мистецтва Бароко. Тут створюються чарівні образи минулих століть в сучасному культурному просторі, долучаючись і залучаючи оточуючих до багатої культури минулого через музику і танець. У програмі балу танці, які ми можливо ніколи і ніде не бачили, але вони зараз поширені в Європі. Це і відомий менует, гавот, романтична сарабанда, англійські контрданси, мазурки, польки, захоплююча кадриль і звичайно ж король -венскій вальс. Крім того, на бал все приходять в красивих історичних костюмах. Багато дівчат мріють одягнути таку сукню і тут видається для них чудова можливість.

Танець в епоху бароко

Слідом за темними і похмурими середньовічними часами прийшов більш цивілізований, спокійний і барвистий період бароко. У цю епоху культура соціуму і танцювального мистецтва зокрема отримали хороший поштовх до розвитку і еволюції. Хореографічні постановки все більше і більше наситились витонченістю, манірністю і, врешті-решт, перетворилися в бальні танці, які виконувалися на грандіозних придворних святах і урочистостях. Ці бали супроводжувалися прекрасним музичним акомпанементом, строгими правилами поведінки і певним етикетом, що зобов'язувало танці до відповідної трансформації. Особливо яскравий розквіт бальною культури і танцювального мистецтва в епоху бароко припав на 17-е століття.

Особливості танців епохи бароко

Кожна епоха характеризувалася своїми уподобаннями, смаками і пріоритетами в мистецтві, в тому числі і в культурі танцю. Незважаючи на короткостроковість цього яскравого періоду, він привніс в світ дуже багато великих творів мистецтва, і зокрема в область хореографії. Варто відзначити, що танці епохи бароко відрізнялися особливою манірністю і якоїсь сценічність. А також особливістю танців цього періоду на відміну від постановок інших епох були чітка симетрія і виключення повтору рухів. До речі, саме за часів бароко з'явилися відмінності між чоловічими і жіночими танцювальними рухами. Стиль танців бароко відрізнявся особливою емоційністю, величчю і спонтанністю, які прийшли в цю епоху з часів ренесансу. У танцях цього періоду всі рухи були витончені, граціозні і несли в собі смислове навантаження, а кожен жест втілював в собі те чи інше почуття. Танці епохи бароко відрізнялися витонченістю жестів і особливою витонченістю, які пізніше увійшли в основу класичного балету.
www.letopis.info

Придворні танці епохи бароко під музику Генделя