Урал Опера Балет Фест

Урал Опера Балет Фест - міжнародний музично-театральний фестиваль, який Єкатеринбурзький театр опери та балету вперше проводить з 14 по 21 жовтня 2018 року.

Партнер фестивалю - Президентський центр Бориса Єльцина.

Фестиваль присвячений новому академічному мистецтву, метаморфоз, які переживають сьогодні традиційні види мистецтва - опера, балет, академічна музика - і новим формам висловлювання, які виникають на їх перетині.

Програма покликана показати: між класикою та сучасними творами немає суперечності, композитори і хореографи сьогодні шукають відповіді на ті ж питання, якими цікавилися їх колеги сто і двісті років тому.

Тема сезону-2018 - Маріус Петіпа: в цьому році відзначається 200 років з дня його народження. Протягом трьох десятиліть Петіпа очолював Імператорський балет в Росії, він вважається творцем явища під назвою «російський класичний балет». Події фестивалю розглядають це явище з різних сторін.

На замовлення фестивалю російські автори створюють нові твори - на фестивалі відбудеться кілька світових прем'єр. В'ячеслав Самодуров представляє балет «Наказ короля», фантазію за мотивами забутих лібрето Петіпа.

У дивертисмент «Подорож на Місяць» зустрічаються старовинні фільми-феєрії Жоржа Мельєса і нова музика - її виконає один з кращих російських ансамблів сучасної музики, Петербурзький мелений-ансамбль.

У симфонічної програмі - прем'єри творів Анатолія Корольова і Юрія Красавіна, найважливіших російських композиторів старшого покоління.

Участь зарубіжних і російських зірок прикрасить гучні прем'єри останніх сезонів, серед яких «Марна пересторога», «Пахіта» і «Кармен». Вперше в Єкатеринбург приїде знаменита ізраїльська трупа Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company.

Також вперше в місті буде вручена Всеросійська премія для молодих музичних критиків «Резонанс».

Додаткова програма в Єльцин Центрі включить великий лекційний цикл, а також кінопокази опер і балетів з кращих світових сцен - частина з них в Росії ще не демонструвалася.

14 жовтня

Відкриття фестивалю.

Світова прем'єра "Наказ короля". Балет Анатолія Корольова - В'ячеслава Самодурова. Урал Опера Балет, 18:00.

Джузеппе Верді "Аїда". Кінопоказ спектаклю Зальцбурзького фестивалю за участю Анни Нетребко. Каро 10 Веселка Парк, 14:00 - 16:30.

Лекція-дегустація «Петіпа як олів'є». Богдан Корольок (Петербург - Єкатеринбург). Місце проведення уточнюється, 15:00 - 16:30.

15 жовтня

Сольний концерт Олександри Довгань (фортепіано). Єльцин Центр, Кіно-конференц зал, 19:00

Світова прем'єра "Подорож на Місяць". Дивертисмент для німого кіно і ансамблю, фільми Жоржа Мельєса 1899-1912 років. Композитори: Артур Зобнин, Ярослав Судзиловський, Денис Хорів, Настасья Хрущова, Роман Ципишев. Петербурзький мелений-ансамбль за підтримки Французького інституту в Росії. Атріум Єльцин Центру, 20:00. Вхід вільний.

Документальний фільм "Нурієв: його сцена - весь світ" (Великобританія, 2018). Спільний проект з компанією TheatreHD. Єльцин Центр, Кіно-конференц зал, 20:30 - 22:30.

16 жовтня

Опера "Кармен" за участю Катерини Сергєєвої (Маріїнський театр). Урал Опера Балет, 18:30

Світова прем'єра "Подорож на Місяць". Дивертисмент для німого кіно і ансамблю, фільми Жоржа Мельєса 1899-1912 років. Атріум Єльцин Центру, 20:00. Вхід вільний.

Лекція «Скарби Російської Іпер: подарунки і приватне життя балерин XIX століття». Ольга Федорченко (Російський інститут історії мистецтв, Петербург). Єльцин Центр, Освітній центр, 19:00 - 20.30. Вхід вільний.

17 жовтня

Балет Маріуса Петіпа - Сергія Віхарева "Марна обережність" за участю запрошених солістів (імена будуть оголошені пізніше). Урал Опера Балет, 18:30.

Лекція «Як слухати сучасну музику». Артур Зобнин (Санкт-Петербурзька консерваторія ім. М. А. Римського-Корсакова). Єльцин Центр, Освітній центр, 19:00 - 20.30. Вхід вільний.

18 жовтня

"Снігуронька", фантастична опера за мотивами п'єси Олександра Островського. Театр «Старий будинок» (Новосибірськ). Вистава - лауреат Національної театральної премії «Золота маска». Урал Опера Балет, 18:30.

Відкрита дискусія «Русское імперське: чи можливо сьогодні велике мистецтво?». Учасники будуть оголошені пізніше. Єльцин Центр, Книгарня «Піотровський», 19:00 - 21:00. Вхід вільний.

19 жовтня

Нова музика російських композиторів. Церемонія вручення Всеросійської премії для молодих музичних критиків «Резонанс».

Симфонічна програма:

Корольов. «Єретик» для хору фаготів з оркестром.
Красавін. Печорін-cюіта для симфонічного оркестру

Урал Опера Балет, 18:30.

20 жовтня

OYSTER ( «Устриця») - спектакль на музику Леонкавалло, П'яццолли та інших авторів. INBAL PINTO & AVSHALOM POLLAK DANCE COMPANY (Тель-Авів). Урал Опера Балет, 18:00.

Кінопоказ опери Миколи Римського-Корсакова "Снігуронька" за участю Аїди Гарифуллин. Вистава Паризької опери, спільний проект з компанією OperaHD. Єльцин Центр, Кіно-конференц зал, 13.00 - 15.30.

"Герой нашого часу". Балет Іллі Демуцького - Кирила Серебренникова - Юрія Посохова. Вистава Великого театру Росії: кінопоказ та public talk з авторами балету. Спільний проект з компанією TheatreHD. Атріум Єльцин Центру, 19:00 - 22:00. Вхід вільний.

21 жовтня

Кінопоказ балету Джона Кренк "Онєгін". Постановка Штутгартського балету, спільний проект з компанією OperaHD. Єльцин Центр, Кіно-конференц зал, 13.00 - 16:00.

Закриття фестивалю балет Маріуса Петіпа - Сергія Віхарева - В'ячеслава Самодурова "Пахіта" за участю запрошеної балерини (ім'я буде оголошено пізніше). Урал Опера Балет, 18:00.

Освітня програма премії «Резонанс» пройде 17-21 жовтня і буде оголошена додатково. В програмі можливі зміни.

Прес-служба Єкатеринбурзького театру