«Спляча красуня» - Балет-феєрія в двох актах з Прологом і Апофеозом. Вистави Ізраїльського балету на Хануку - ISRAELI CULTURE

Розкішний королівський палац, казковий ліс, добрі феї, злі феї, веретено ... І принцеса Аврора, яка вколеться веретеном і засне на довгі сто років, поки прекрасний принц Дезіре НЕ прийде розбудити її поцілунком. Все це - балет «Спляча красуня», один з найкрасивіших балетів, справжнє свято класичної хореографії.

У дні Хануки, в грудні 2016 року трупа Ізраїльського балету покаже 14 вистав Спляча красуня Чайковського У дні Хануки, в грудні 2016 року трупа Ізраїльського балету покаже 14 вистав "Спляча красуня" Чайковського. Вперше побачив світло рампи 125 років тому, цей спектакль як і раніше продовжує привертати до себе увагу глядачів і по праву вважається одним з легендарних балетів. На Хануку на одній сцені разом з 32 танцюристами Ізраїльського балету виступлять 15 випускників студії-школи Ізраїльського балету. Барвисті костюми, декорації, освітлення - все в чудових класичних традиціях балету.

У нинішній постановці «Сплячої красуні», підготовленої художнім керівником трупи Ніною Гершман, вдалося зберегти основні обриси класичної хореографії Маріуса Петіпа. При цьому в спектаклі виразно відчувається особливий творчий почерк Ізраїльського балету і його засновниці Берти Ямпільської, якої в середині 1960-х років прийшла в голову навіжена ідея - повернутися до Ізраїлю і створити власну балетну трупу. При тому, що в Ізраїлі класичний балет довгий час вважався буржуазним забобоном галута. Спочатку молодий воюючою країні було не до танців, і балет все ще був на становищі Попелюшки.

Спроби створити трупу класичного балету в Ерец-Ісраель натикалися на стіну байдужості. Так було в 1930-і роки, до створення держави, і те ж саме тривало через два десятиліття. У той час в Ерец-Ісраель не мали уявлення про класичному балеті і ставилися до ідеї створення класичної трупи з ворожістю.

При таких умовах ідея створення власного національного класичного балету Ізраїлі могла прийти в голову тільки одержимим людям. Такими ідеалістами балету виявилися подружжя Берта Ямпільська і Гілель Маркман. Обидва вони були успішними танцівниками, яких раді були запросити і прийняти кращі театри Європи і США, але танцюристи пожертвували сольною кар'єрою заради того, щоб в Ізраїлі з'явився власний класичний балет.

В цілому «Спляча красуня» існує в репертуарі Ізраїльського державного балету вже майже 30 років і незмінно збирає повні зали. Берта Ямпільська, взявши за основу класичну версію Маріуса Петіпа, внесла в неї незначні зміни і спектакль став динамічніше і легше для сприйняття. Зараз же Ніна Гершман і трупа Ізраїльського балету представляють «Сплячу красуню» практично без купюр в злегка скороченою початкової хореографії Маріуса Петіпа - як то було задумано їм ще в 1890-му році, коли цей «Балет-феєрія в двох актах з Прологом і Апофеозом» був вперше показаний на сцені Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі.

Цікава історія створення цього шедевра музики і хореографії. Навесні 1888 року Чайковський був зайнятий твором П'ятої симфонії, коли отримав від директора Імператорських театрів князя І. А. Всеволожского лист - він, до речі, і став автором першої версії лібрето, згодом переробленої разом з хореографом Маріус Петіпа. У листі князь висловив прохання написати балет, який став би «видовищем в стилі балетів Людовика XIV, з музикою« в дусі Люллі, Баха, Рамо », з неодмінною кадриль всіх казок Перро в дивертисмент останнього акту». Чайковський не змінив жодної подробиці запропонованого йому сценарію. Написання музики було закінчено до 1889 року, а 3 січня 1890 року балет побачив світло рампи і почув оплески вимогливої ​​публіки Маріїнського театру. Плід праці уяви трьох чоловіків, одержимих балетом, і десятків танцівників, був виявлений місту і світу.

Сам Чайковський не раз говорив: «Спляча красуня» - чи не найкраще з усіх моїх творів ». Про це говорить і той факт, що знаменита музика до "Сплячої красуні" виповнюється на симфонічних концертах багатьма відомими диригентами і оркестрами. За час, що минув з дня першої тріумфальної постановки балет зазнав безліч хореографічних редакцій. Але незмінним залишилося розкішне, марнотратно-барокове пишність танцю, філігранна відточеність кожного руху, вражаюча технічна віртуозність, все те, що зробило цей спектакль одним з найбільш репертуарних і одним з найбільш затребуваних і чудових вистав для всієї родини.

Цей балет живе вже 120 років і як і раніше приковує до себе увагу балетоманів і глядачів будь-якого віку і станів. У чому ж секрет його довголіття і чарівності? У дивовижної музиці? У нескінченному розмаїтті хореографії? У переконаності, що добро обов'язково переможе зло, а герої знайдуть щастя і любов? Кожен глядач сам шукає і знаходить відповідь на це питання.

Ізраїльський балет. "Спляча красуня". Ханука 2016- го з 23 грудня по 31 грудня в різних містах країн. Тривалість вистави - 1 год 45 хвилин.

Замовлення квитків на сайті ізраїльського балету або в Кассса « Браво ».

Фотографії © Емануель оли надані Ізраїльським балетом

схоже

У чому ж секрет його довголіття і чарівності?
У дивовижної музиці?
У нескінченному розмаїтті хореографії?