NEWSru.com :: Новосибірський театр опери та балету представить оперу-квест "Турандот"

Новосибірський театр опери та балету представить оперу-квест "Турандот"

Новосибірський театр опери та балету Новато 5 та 7 лютого представить оперу "Турандот" Джакомо Пуччіні - в незвичайному жанрі опери-квесту. Прем'єра пройде в рамках проекту "Відкритий Новато", який знайомить глядачів з новими "неформатними" прочитаннями видатних творів. Диригентом-постановником став Дмитро Юровський, режисером - В'ячеслав Стародубцев.

"Я займаюся" вигадуванням "нових жанрів в опері і драмі. І" Турандот "Пуччіні я вирішив поставити в жанрі опери-квесту, яка передбачає елемент гри, загадки. Цей містичний жанр, як мені здається, дуже підходить до цієї казкової історії", - розповів РІА Новини" Стародубцев.

"Цікаво, що практично збігається час написання опери Пуччіні та вистави" Турандот "(Євгенія) Вахтангова. У цей період початку XX століття виникають нові течії і в образотворчому мистецтві. І я придумав, щоб кожну сцену супроводжувала картина Василя Кандинського. Картини художника будуть проектуватися на великий екран, розташований на заднику сцени ", - пояснив режисер.

Як вважає В'ячеслав Стародубцев, сама назва "опера-квест" може зацікавити молодих людей і змусити їх прийти в театр.

Крім того, бажаючим продовжити знайомство з оперою Пуччіні Новато пропонує участь в грі-квесті , Яка намічена на 15-16 лютого. Щоб знайти корону принцеси Турандот, учасникам гри належить пройти по лабіринтах закулісся і відповісти на питання.

Так як спектаклі в рамках освітньої програми "Відкритий Новато" за традицією передує лекцією, перед "Турандот" В'ячеслав Стародубцев розповість глядачам про створення опери, про знаменитого італійському композитора, про Вахтангова і його спектаклі "Турандот". Свій виступ режисер, який є кандидатом мистецтвознавства, назвав "Турандот - пазл любові і смерті".

Нагадаємо, Новосибірський державний академічний театр опери і балету (НГАТОіБ) виявився в центрі скандалу рік назад через опери "Тангейзер" Ріхарда Вагнера, поставленої в грудні 2014 року Тимофієм Кулябин. У трактуванні Кулябин лицар Тангейзер перетворився в кінорежисера, а Ісус Христос став героєм еротичного фільму. Постановка обурила частину громадськості. Митрополит Новосибірський і Бердський Тихон звернувся в прокуратуру, яка порушила адміністративні справи в зв'язку з "оскверненням предметів релігійного шанування" щодо Кулябин і колишнього директора театру Бориса Мездріча. Пізніше Світовий суд відмовився залучити їх до адміністративної відповідальності, не знайшовши складу правопорушення.

Проте в березні 2015 року Мездріч за рішенням Міністерства культури РФ був відправлений у відставку. Його місце зайняв керівник Михайлівського театру в Санкт-Петербурзі Володимир Кехман, який насамперед зняв "Тангейзера" з репертуару. Новосибірський державний академічний театр опери і балету (НГАТОіБ) перетворився в Новосибірський театр опери та балету (Новато) і намагається шукати нові сучасні форми подання глядачам класичного репертуару. У січні театр провів реаліті-квест по балету "Спартак" Арама Хачатуряна.