Народна артистка РФ представить в «Астана Опера» нову програму гала-балету

Кожна її робота, немов діамант, межі якого точно вивірені і відшліфовані.

Народна артистка Росії, художній керівник «Астана Опера» Алтинай Асилмуратова створила нову програму Гала-балету, що включає номери, які йдуть на світових сценах. Столична публіка зможе оцінити творіння майстра 16 березня, Гала пройде у Великому залі «Астана Опера» , повідомляє Zakon.kz з посиланням на прес-службу театру.

- Нові балетні номери, як набір різних перлинок. Нанизуючи їх на нитку, можна робити різні програми. Крім того, з таких Гала-балетів глядачі дізнаються нових танцівників, я намагаюся давати можливість проявляти себе молодим артистам, втягую їх у творчість, - зазначила Алтинай Асилмуратова.

У концерті також беруть участь прими і прем'єри театру: Заслужені діячі Казахстану - Мадіна Басбаева, Гаухар усін, Жандос Аубакиров, Таїр Гатауов; провідні солісти - Анель Рустемова, Бахтіяр Адамжан, Єркін Рахматуллаєв; солісти - Ельдар Сарсембаев, Досжан Табилди, Арман Уразов, а також Заслужений діяч Казахстану Рустем Сейтбеков, Назерке Аймухаметова, Анастасія Заклинських, Жанібек Ахмед, САНУЮЧИХ Шераліева, Ільдар Шакірзянов і інші артисти балету.

Для цього Гала-балету було зшито більше 20 нових костюмів. На думку художнього керівника балетної трупи, в артиста важливо все - зовнішній вигляд, в першу чергу.

- Створення костюмів - це завжди творчість. Кожен номер має певний стиль, наприклад, якщо ми працюємо із старовинною хореографією, то і костюм буде витриманий в стилі тієї епохи. Ми враховуємо особливості фігур артистів, щоб сценічне вбрання їм йшов, прикрашав і не заважав рухам, - розповіла Алтинай Асилмуратова.

Прем'єрними номерами в програмі стануть: па-де-сис з балету «Есмеральда» Ц. Пуні, па-де-де з балету Р. Дриго «Талісман», Танець з шаблями з балету «Гаяне» А. Хачатуряна. Всесвітньо відомий номер «Таїс» з балету «Ma Pavlova» на музику Ж. Массне в хореографії Ролана Петі переніс для наших артистів представник Фонду Ролана Петі, асистент знаменитого французького балетмейстера - Луїджі Боніно. Хореограф зазначив майстерність провідної солістки балету Мадіна Басбаевой - виконавиці цього номера, назвавши її справжньою зіркою. Продовжить вечір чарівно-комічний номер - з «арлекінада» Р. Дриго у виконанні молодої артистки з великим потенціалом Назерке Аймухаметовой. Повний пристрасті номер «Шехеразада» Н.А. Римського-Корсакова у виконанні Заслуженого діяча Казахстану Рустема Сейтбекова і Анастасії Заклинських. Також до уваги глядачів представлять кілька робіт сучасних хореографів.

- Мені дуже подобається відоме па-де-де з балету Р. Дриго «Талісман», в Астані воно ніколи не йшло, важливо, що у нас є танцівники, які можуть його талановито виконати. Ми ставимо нові завдання перед артистами: кожен прем'єрний номер - це розширення творчих кордонів, прояв нових можливостей солістів. Дует «Таїс» - один з найкрасивіших дуетів, які тільки є в світовому балеті. Зірки в усьому світі борються за можливість танцювати такий чудовий і дуже красивий номер. Також ми покажемо гран-па з балету Л. Мінкуса «Дон Кіхот». Сподіваюся, що в репертуарі театру скоро з'явиться цей технічно насичений, позитивний балет, оптимістичний сюжет якого відрізняє його від багатьох інших трагічних за змістом, - уклала Алтинай Асилмуратова.