На фестивалі "Черешневий ліс" європейська прем'єра балету Бориса Ейфмана "Роден"

Європейська прем'єра нового балету "Роден" Санкт-Петербурзького державного театру балету під керівництвом Бориса Ейфмана, що відзначає цього року свій 35-річний ювілей, відбудеться в рамках фестивалю мистецтв "Черешневий ліс" в четвер і п'ятницю на Новій сцені Великого театру в Москві, повідомили РІА Новини в прес-службі фестивалю.

Ейфман присвятив свій новий твір знаменитого скульптора Огюста Родену і його взаємини з ученицею і коханої Каміллою Клодель. Розрив завдав важкого удару по обом художникам, а для Камілли став початком її загибелі.

Трагічна історія їхнього кохання згубила Каміллу і спустошила Родена, - сказав РІА Новини Борис Ейфман "Трагічна історія їхнього кохання згубила Каміллу і спустошила Родена, - сказав РІА Новини Борис Ейфман. - В союзі цих великих художників сплелися воєдино любов, ненависть і ревнощі. Камілла була музою Родена, дарівшей великому скульптору натхнення, можливість народжувати нові ідеї, створювати справжні шедеври . Але і сама поруч з генієм перетворювалася в великого майстра, удосконалюючи свій талант ".

За словами Ейфмана, його цікавила, насамперед, трагічна доля художника і ціна створення шедеврів.

"Якщо Роден висловлював болісні душевні переживання, запам'ятовуючи ці миті в камені, то я намагався висловити емоції через пластику, через руху. Те, що ріднить скульптора і хореографа - і той, і інший оперує людським тілом. Це найдивовижніший і давню мову, яким намагається опанувати сучасний театр ", - поділився він.

Як розповів балетмейстер, ця робота стала стимулом для нього і його колективу до пошуку нових ідей, нової мови і нового жанру в балеті. І, на думку Ейфмана, "Роден" став новим кроком в області балету не тільки для його колективу, а й для світового хореографічного мистецтва.

"Що стосується музики, то це були довгі і болісні пошуки, - зізнався Ейфман. - Я розумів, що повинна бути французька музика, але це ж цілий океан, а треба було знайти єдино правильне рішення. Твори, які стали музичною основою балету" Роден " , звучать, як ніби їх склав один автор, - це композиції Равеля, Массне і Сен-Санса, які були практично сучасниками ".

Світова прем'єра вистави відбулася в Санкт-Петербурзі в листопаді минулого року. Також "Роден" був показаний в Нью-Йорку, де пройшов з великим успіхом.

Цей ювілейний рік, як розповів Ейфман, відзначений престижною гастрольної програмою - театр виступав у Лондоні, Берліні, Мілані, а в серпні збирається вперше показати свої роботи в Австралії. Крім того, колектив готує ювілейний гала-концерт, Цей ювілейний рік, як розповів Ейфман, відзначений престижною гастрольної програмою - театр виступав у Лондоні, Берліні, Мілані, а в серпні збирається вперше показати свої роботи в Австралії в програму якого увійдуть фрагменти найкращих вистав театру. А сам балетмейстер передбачає приступити до нової версії балету "Карамазови", яка буде створена з позицій сьогоднішніх можливостей театру.

"Ювілейний рік відзначений і нашим першим участю у фестивалі" Черешневий ліс ", про який ми чули як про форум мистецтв, де беруть участь тільки кращі з кращих, - сказав Ейфман. - Для нас престижно виступити в рамках цього фестивалю, і відповідально. Хочеться , щоб наш виступ відповідало рівню "черешневий лісу". Взагалі, для нас кожен приїзд до Москви - це свято. Ми дуже любимо це місто і московську публіку ".

РІА Новини

Теги: Бориса Ейфмана , черешневий ліс ,