Moscou Théâtre Ballet в Парижі

1. "Ромео та Джульєтта"
  2. Вадим Писарєв

З 14 по 23 лютого на сцені Palais des Congrès московська трупа покаже балет С.Прокоф'єва «Ромео і Джульєтта» »в хореографії Євгенії Меркатун. Трупу очолює Вадим Писарєв, відомий танцівник і художній керівник Донецького театру опери і балету. Для виконання партії Джульєтти запрошена Євгенія Образцова, прима-балерина Великого театру Росії. Вистава буде показаний в супроводі оркестру.

Moscou Théâtre Ballet має багатий і різноманітний репертуар: його складають численні твори, поставлені як в стилі балетної неокласики, так і на сучасний манер Moscou Théâtre Ballet має багатий і різноманітний репертуар: його складають численні твори, поставлені як в стилі балетної неокласики, так і на сучасний манер. В ході останнього європейського турне по Франції, Бельгії і Швейцарії (з 24 жовтня 2012 року по 23 лютого 2013 року) трупа показала балет П.Чайковського «Лебедине озеро»: більше сотні уявлень зібрали 150 000 глядачів.

Тепер Moscou Théâtre Ballet привозить в Париж балет С.Прокоф'єва «Ромео і Джульєтта» в хореографії в хореографії Євгенії Меркатун. Вистава буде показаний на сцені Палацу конгресів в супроводі Оркестру російської національної опери, що включає 40 музикантів. Організатор гастролей, FRANCECONCERT, обіцяє масу яскравих вражень: цікава хореографія і чудове виконання, гарні декорації і костюми повинні сподобається паризькій публіці.

"Ромео та Джульєтта"

На сюжет однойменної трагедії Шекспіра в світі створено безліч балетів. Відзначимо лише перші постановки на музику чотирьох композиторів - К. Ламберта (1926), П. Чайковського (1939), Г. Берліоза (1955) і Ф.Діліуса (1977). Найбільше число вистав все-таки створено на музику С. Прокоф'єва, так як вона є найбільш подібною і ілюстративної.

Історія написання цієї партитури не просте. У 1934 році композитор отримав замовлення на твір балету від Ленінградського театру опери та балету ім. Кірова. Однак, коли Прокоф'єв запропонував шекспірівський сюжет, театр відмовився від свого замовлення. Тоді композитор підписав контракт з Великим театром на постановку балету «Ромео і Джульєтта». Однак, коли партитура була завершена, влітку 1935 року, то балетна трупа її відкинула: артисти заявили, що цю музику неможливо танцювати через ритмічної складності, а також пасажів неприємних для слуху. У 1936 році Прокоф'єв продовжив роботу над партитурою, на основі якої написав дві сюїти для симфонічного оркестру і транскрипцію для фортепіано. Третя сюїта була написана в 1946 році.

Прем'єра балету «Ромео і Джульєтта» відбулася 30 грудня 1938 року в Брно (Чехія), і пройшла з великим успіхом. Трьохактний спектакль в 13 картинах поставив І.Псота, який виконав і роль Ромео. У Радянському Союзі балет вперше був показаний 11 січня 1940 року в сцені Ленінградського театру опери та балету ім. Кірова: спектакль поставив Л.Лавровскій; партії Джульєтти і Ромео танцювали Г.Уланова і К.Сергеев. 28 грудня 1946 року цей же спектакль з'явився на сцені Великого театру; головні парії танцювали Г.Уланова і М.Габовіч. Прем'єра балету в хореографії Ю.Григоровича відбулася на тій же сцені 26 червня 1979 роки; головні партії танцювали Н.Бессмертнова і В. Гордєєв.

19 жовтня 1984 року в Паризькій опері з'явився балет «Ромео і Джульєтта» в постановці Р.Нуреева. Прекрасний спектакль з позолоченими декораціями і розкішними костюмами, відповідно, Езіо Фріджеріо і Франки Скварчіапіно, має величезний успіх у публіки, тому його показ періодично поновлюють. З ініціативи Брижитт Лефевр, директора балету Паризької опери, в репертуарі театру з'явилася авангардна версія балету «Ромео і Джульєтта» на музику Берліоза. Прем'єра відбулася 5 жовтня 2007 року. Одноактний спектакль поставила Саша Вальц (берлінський хореограф) як імпровізаційну композицію в абстрактній стилістиці сучасного танцю.

Для показу в Парижі Moscou Théâtre Ballet привозить балет «Ромео і Джульєтта», поставлений на перший варіант партитури Прокоф'єва, написаної навесні-влітку 1935 року, незабаром після його повернення в СРСР з-за кордону. Як і в літературному творі, в центрі сюжету балету - любов Ромео і Джульєтти, їх трагічна смерть. Значне місце у виставі відведено сценам запеклих вуличних боїв між ворогуючими родами, балу в палаці Капулетті, вбивства Меркуціо і Тібальда, траурних процесій і примирення сімей Монтеккі і Капулетті над тілами загиблих подружжя.

Вадим Писарєв

Для відродження балету «Ромео і Джульєтта» в хореографії Л Для відродження балету «Ромео і Джульєтта» в хореографії Л.Лавровского Moscou Théâtre Ballet запросив В.Писарєва. Він народився 1 лютого 1965 року в місті Донецьку. У 1983 році після закінчення Київського державного хореографічного училища був прийнятий в трупу Донецького національного академічного театру опери та балету ім. А.Б. Солов'яненка. Потім стажувався в трупі Великого театру (1984-85) і Маріїнського театру (1991). У 1986 році за великі заслуги в балетному мистецтві йому було присвоєно високо звання «Народного артиста України». У 1987 році В.Писарєв виїжджає в США, де протягом п'яти дет успішно виступає в якості соліста послідовно з трупами Moscou Théâtre Ballet і Донецького театру опери і балету. У 1992-1995 роки є солістом балетної трупи Оперного театру в Дюссельдорфі.

Талановитий танцівник зробив блискучу кар'єру. Він має ряд престижних призів і нагород. У 1994 році в рідному Донецьку В.Писарєв заснував і очолив міжнародний фестиваль «Зірки світового балету». З 1996 року він є художнім керівником Донецького театру опери і балету. Як хореограф, В.Писарєв вже багато років співпрацює з трупою Moscou Théâtre Ballet.

Фрагменти відеозапису балету «Ромео і Джульєтта» дивіться на сайті: