Гучна прем'єра в Національній опері: глядачі побачили балет за мотивами п'єси "За двома зайцями"

1. Орфографічна помилка в тексті:

3 липня 2017, 20:04 Переглядів:

У Національній опері України відбулася одна з найбільш незвичайних прем'єр - вперше за всю історію існування знаменитої п'єси Михайла Старицького "За двома зайцями" за її мотивами був створений балет. Ризик був великий - надто вже запал в душі однойменний кіношедевр. Але результат перевершив всі очікування - прем'єра балету "За двома зайцями" пройшла з величезним успіхом!

Переказати мовою пластики полюбився сюжет про невдаху цирульнику, який в буквальному сенсі, погнався за двома зайцями, зважився балетмейстер-постановник Віктор Литвинов. Автор лібрето і виконавиця ролі одіозної Проні - Тетяна Андрєєва, композитор - Юрій Шевченко , Диригент - Володимир Кожухар, сценограф - Сергій Маслобойщиков, художник по костюмах - Ганна Іпатьєва.

Згідно з сюжетом п'єси М.Старицького, любовна трагікомедія розігралася в Києві, в районі Гончарі-Кожум'яки, який простягається від Андріївської церкви до Подолу. І творцям постановки вдалося якнайкраще передати атмосферу старого Києва - впізнаваного і коханого.

У декораціях, де основним символом стала Андріївська церква, крізь яку проростають мальви (втім, як і крізь все, що було на сцені) - тонкий натяк на провінційність. Проте, саме велика кількість квітів додало всьому сценічного дійства легкість і святковість.

Навіть величезна бутафорська свиня, логічно вписалася в загальну атмосферу, стала алегорією не тільки середовища проживання головних героїв, які прагнуть "із грязі в князі", а й їх "свинських" вчинків.

Органічно вписалася в сюжет музика, написана композитором Юрієм Шевченком. "У балету є своя мова, мова пластики, сценографії, музики. І це відразу змінює все акценти - історія залишається все тією ж, але спосіб її розповіді дещо іншою. Я, наприклад, місяця три коливався - використовувати чи відому пісеньку Голохвастого і компанії "У небі канарєєчку літає ...", - ділиться історією створення балету композитор. - Зрештою музика була написана і в руках Володимира Кожухаря моя партитура зазвучала чарівно ".

Проте, веселі куплети "канарєєчку" стали лейтмотивом балету, в якому звучить і кадриль, і танго, коли Проня освоює ази балетного мистецтва в приватному салоні. У той же час, в музичну канву вдало вплетені і народні мелодії, і знаменита "Школа Соломона Пляра".

Костюми героїв, а їх зшита більше сотні - ручної роботи і з натуральних тканин, стилізованих під епоху минулого століття, далекі від класичних балетних. На створення образів Анну Іпатьєву надихнула творчість Марії Примаченко, а ось костюми для головної героїні - Проні, це вплив сучасного українського художника Владислава Шерешевського. Стьобані ватники, лляні сарафани, багатошарові спідниці і кожухи персонажів рясно декоровані принтами, стрічками, аплікаціями, мереживом і українською вишивкою. Як і декорації, кожен образ "розповідає" про свого персонажа, викликає певні асоціації. Багатство сценічних костюмів стало ще однією родзинкою постановки, додає їй яскравість, колорит і неповторність.

Образ Проні в першому прем'єрному показі втілила Тетяна Андрєєва, якій належить ініціатива постановки цього комическо-містичного балету. В її виконанні Проня - це вже не просто смішна міщанка, яка мріє вийти вдало заміж. Проня стала мрійливої, закоханої, більш витонченої і романтичної, панянкою щиро бажає знайти своє жіноче щастя . Блискучим творчим прийомом стало її весільну сукню з довгим шлейфом, в який майже насильно закутували Голохвастова, роль якого виконав Ярослав Ткачук. Граціозний в гарному одязі він здавався чарівним і щирим, а не злим спокусником, спраглим багатства нареченої.

Балетмейстер-постановник Віктор Литвинов, зауважив: "Нам дуже хотілося донести до глядача весь гумор, закладений в п'єсі Старицького, - і додав. - Але дуже складно було мовою танцю передати знаменитий вислів" Проня Прокопівна, вам просили передати, шо ви падлюка ".

Можна з упевненістю сказати, що "За двома зайцями" - балет унікальний, він вийшов багатогранним - і містичним, і гумористичним, і драматичним. Крім того, він став дуже гучним акордом в завершенні театрального сезону.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

3 липня 2017, 20:04 Переглядів:   У Національній опері України відбулася одна з найбільш незвичайних прем'єр - вперше за всю історію існування знаменитої п'єси Михайла Старицького За двома зайцями за її мотивами був створений балет фото

, музика , прем'єра , балет , юмор , композитор , опера , костюми , оперний театр , сюжет , За двома зайцями

Ви зараз переглядаєте новина "Гучна прем'єра в Національній опері: глядачі побачили балет за мотивами п'єси" За двома зайцями "". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.