Фестиваль опери та балету імені Марії Бієшу чекає на глядачів в Кишиневі

15.8.2018 | 20:12

2018 |  20:12

Олена Узун, музичний критик

ХХVI Міжнародний фестиваль зірок опери та балету імені Марії Бієшу пройде з 7 по 16 вересня 2018.

7 вересня в п'ятницю 18.30 фестиваль відкриває одна з найбільш вражаючих прем'єр останніх років - опера Джузеппе Верді «Макбет» під керуванням Народного артиста Молдови Художнього керівника театру диригента Миколу ДОХОТАРУ.

Вистава йде в 4 діях.

«Макбет» - перший твір Джузеппе Верді, де велика увага приділена глибин людської психіки. Саме драматичний акторський талант в «Макбеті» композитор ставив понад усе, тому прем'єра опери «Макбет» була представлена ​​в трактуванні італійського режисера Андреа Баттістіні. Партію Макбета на фестивалі виконає прославлений болгарський баритон Венцеслав Атанасов, відомий точністю стилістики і особливим магнетизмом виконання на сцені. Леді Макбет - Хайнянг ТСО (Тайвань). Хореограф Ада Симона тотара (Італія).

8 вересня в суботу о 18.30 театр пропонує згадати історію вічної любові «РОМЕО І Джульєтта».

Балет Сергія Прокоф'єва занурить вас в романтичний світ високих мрій, нездійсненних за часів кровної ворожнечі сімей Монтеккі і Капулетті.

У партії Ромео - Олександр Балан. Джульєтта - Марина Ангілініч. Диригент Антон Гришанін (Росія). Вистава йде на 3 дії

Тривалість вистави: 2 години 10 хвилин (два антракту)

9 вересня в неділю опера Джакомо Пуччіні «БОГЕМА» під керуванням диригента з Румунії Тіберіу Соаре. Вистава йде в 4 діях.

«Богема» - одна з найбільш зворушливих і проникливих опер композитора. Вийшла правдива і пронизлива і історія про життя талановитих, але бідних молодих поетів, художників, музикантів, що населяють Латинський квартал в Парижі. Місце дії вистави залишилося колишнім, а час перенесено майже на сто років вперед - з 1830-х років в початок XX століття. «Нинішні декорації стали більш детальні, тому вони впливають сильніше, - відзначає режисер Родіка Пічіряну. - Пошиті нові костюми. Задник в 170 кв. м художниками розписаний вручну, не вдаючись до трафарету, таким чином атмосфера дії передається більш реалістично і об'ємно. І актори розкріпачилися в грі. Атмосфера вистави дихає молодістю, виконана запалом, з якою герої кидають погляди один на одного ».

У партії Мімі ви зможете почути іспанську вокалістку Вероніку Телло. Родольфо - Флорін Гузга (Румунія). Марчелло - Владислав Лисак (Україна). Шонар - Михайло Доготар.

Тривалість вистави: 2 години 30 хвилин (2 антракту)

11 вересень вівторок о 18.30 балет «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО» Петра Чайковського.

Вистава йде в 4 діях. Диригент Олексій Баклан (Україна). Одетта, Оділлія - ​​Наталія Мацак (Україна). Принц Зігфрід - Сергій Кривоконь (Україна). Шут- Рамон Агніеллі (Італія)

В основу «Лебединого озера» покладена старовинна німецька легенда, що оповідає про прекрасну принцесу Одетту, перетвореної в лебедя прокляттям злого чаклуна - лицаря Ротбарта. Чари злого генія діють днем, але з приходом місяця білий лебідь перетворюється в дівчину. Прекрасну Одетту на березі озера під час полювання зустрічає принц Зігфрід. Вражений її історією, він клянеться їй у вічній любові. Ланцюг трагічних подій призводить до сутички Зігфріда з Ротбартом, але бурхливі хвилі розбушувалася на озері стихії поглинають і лицарів, і зачарованих лебедів. Звільнена від злих чар Одетта з'єднується з Зігфрідом в потойбічному світі.

Тривалість вистави: 2 години 30 хвилин (два антракту)

12 вересня в середу о 18.30 опера «КАРМЕН» Джорджа Бізе.

Вистава йде в 4 діях.

Історія про фатальну циганці гаряче любима публікою та кращими співаками. Приходьте на спектакль і отримаєте задоволення від відвідування нашого театру. У партії Кармен - вокалістка з Болгарії Кольори Сарамбаліева. Дон Хозе - роги Ель Дін (Єгипет). Диригує постійний гість фестивалю Народний артист Молдови, нині Головний диригент Одеської опери Олександру Самоїле

Тривалість вистави 3 годині 30 хвилин (3 антракту)

14 вересня в п'ятницю о 18.30 опера Доменіко Чимароза «Таємний ШЛЮБ».

Вистава йде в 2 актах. Керівник вистави -Головний диригент Національного театру опери та балету ім. Марії Бієшу Андрій ЮРКЕВИЧ

Дія відбувається в 18-му столітті в італійському місті Болонья. Сюжет опери оповідає про любов. Богач Джеронімо хоче знайти для однієї зі своїх дочок іменитого, нехай навіть бідного жениха. І, здавалося б, всі повинні бути задоволені: наречений розбагатіє, а сім'я Джеронімо отримає титул. Але ось біда! Батько і не здогадується, що його молодша дочка таємно повінчана з Паоліно, службовцям його фірми. А який прибув для укладення шлюбного контракту наречений зачарований молодшою ​​дочкою, а не старшої. Є і ще одна жінка - сестра глави сім'ї. Нічого не підозрюючи, вона намітила собі в женихи Паоліно. Спроби розповісти правду призводять до комічних ситуацій, і закоханим потрібно чимало зусиль, щоб схилити суворого купця до необхідного результату.

Лізета - Народна артистка РМ Лілія Шолом, Джеронімо - Олексій Дігорі, Кароліна -Анна Чернікова, Граф Робінзон - Віталій Чеботар, Фідальма -Анастасія Твердохліб, Паоліно - Даніель Швець

Тривалість вистави 2 год (один антракт)

15 вересня в суботу о 18.30 шанувальникам творчості Арама Хачатуряна фестиваль пропонує подивитися знаменитий балет «СПАРТАК» Диригент Думітру Кирчумару.

У провідних партіях - солісти Одеської опери: Спартак - Віктор Томашек, Фрігія - Олександра Воробйова.

«Спартак» - один з найважливіших спектаклів ХХ століття, який відкрив нову еру в сучасному балеті! Вистава відновлений в постановочної версії хореографа Ігоря Чернишова. У підготовці вистави брали участь: сценограф Народний артист РМ Юрій Матей, хореографічна адаптація - Наталя Короткова. Диригент - Думітру КИРЧУМАРУ.

Тривалість вистави: 2 години (1 антракт)

16 вересня в неділю в 18.30 фестиваль завершить Гала-концерт зірок фестивалю під управлінням Андре Юркевич.

Режисер Олександр Васілакі. Сценограф Юрій Матей. Запрошена солістка- Валентина НАФОРНІЦА.

Слідкуйте за змінами!