Біля театру опери та балету встановлять пам'ятник оперному співаку В. Норейко

Фото BFL / Томаса Урбеленіса 🔊 Відтворити

Біля Литовського національного театру опери і балету в Вільнюсі повинен бути споруджений пам'ятник відомому оперному співакові, колишньому режисерові і солістові театру Віргіліюс Норейка, який помер цього року.

«Відбулося останнє засідання комісії в честь увічнення пам'яті Віргіліюс Норейка, на якому ми вирішили, що поруч з театром в недалекому майбутньому буде встановлено пам'ятник В. Норейко», - заявив в комітеті з культури Сейму генеральний директор театру Йонас Сакалаускас.

Він вважає, що в майбутньому біля театру може з'явитися місце, де будуть увічнені і інші видатні литовські виконавці театру опери і балету.

Як повідомила BNS представник театру Рената Балтрушайтіте, в 2019 році буде оголошений конкурс на створення цього пам'ятника.

«Точне місцезнаходження пам'ятника також буде вибрано в наступному році, після завершення робіт на території навколо театру», - сказала вона.

За засобами, необхідними для установки пам'ятника, театр планує звернутися до державних установ, а також розраховує на суспільну підтримку.

В. Норейка став солістом театру опери і балету в 1957 році. З 1975 по 1991 рік він був директором цього театру і художнім керівником. Він був першим з повоєнних солістів Литви, які пройшли стажування в театрі Ла Скала в Мілані.

BNS