«Баядерка» в Кремлівському палаці

В рамках VI Міжнародного фестивалю балету в Кремлівському палаці пройшов показ балету «Баядерка» В рамках VI Міжнародного фестивалю балету в Кремлівському палаці пройшов показ балету «Баядерка».

Балет на дві дії. Лібрето - М. Петіпа і С. Худекова.
Хореограф - постановник нової редакції на основі хореографічної композиції М. Петіпа - народний артист Російської Федерації Андріс Лієпа, який був присутній на представленні 26 вересня.
Художник - постановник - заслужений художник Російської Федерації В'ячеслав Окунєв. Музична редакція - лауреат Міжнародного конкурсу Володимир Качесов. Балет на дві дії

У виставі використовуються фрагменти хореографії В. Пономарьова, В. Чабукіані, Н. Зубковського і ін.

Головні партії виконали: Поліна Семіонова (Берлінський Державний балет, Німеччина і АВТ - Американський театр балету, США) і Іван Зайцев (Михайлівський театр, Санкт-Петербург, Росія).

Сюжет балету заснований на знаменитій легенді про нещасливе кохання. Любові, яка змушує героїв історії порушувати обітниці і слідувати велінням серця, йдучи на ризик. Любові, яка існує поза часом і всупереч смерті. Хореограф-постановник балету Андріс Лієпа перетворив структуру вистави і надав класичного сюжету новий вид, що зробило постановку унікальною і єдиною в своєму роді. Яскраві декорації і костюми, виразні персонажі, захоплюючий сюжет - ніщо в цій постановці не залишить байдужим.

Вистава йде в супроводі Симфонічного оркестру радіо «Орфей». Художній керівник і головний диригент - Сергій Кондрашов. Вистава йде в супроводі Симфонічного оркестру радіо «Орфей»

Сцена «Тіней» в цьому спектаклі не знає собі рівних у всій історії балетного репертуару. Прем'єра «Баядерки» Мінкуса в постановці Маріуса Петіпа відбулася в Маріїнському театрі 23 січня 1877 року. Майже за півтора століття свого існування історія індійської служительки храму - прекрасної Никии - зазнала безліч постановок, редакцій, версій.

Андріс Лієпа поставив цю виставу для театру «Кремлівський балет». Автор сам танцював в трьох постановках, а в своїй виставі - перетворив структуру, хоча і залишив оригінальну хореографію Маріуса Петіпа.

«Мені довелося трохи скоротити спектакль, тому що він йде у нас 2 акти. Я розумію, що це ще й данина сьогоденню часу - укрупнювати і подовжувати спектаклі ми не маємо права, тому що багато хто з наших 6000 зрителей можуть запізнитися на метро », - каже хореограф-постановник Андріс Лієпа. «Мені довелося трохи скоротити спектакль, тому що він йде у нас 2 акти

За розкішні декорації відповідає В'ячеслав Окунєв, і перед глядачами постає по-справжньому екзотична Індія - зі своїми ритуалами і обрядами. «Баядерка» - один з найскладніших вистав в технічному виконанні, воістину з віртуозним володіння хореографією. У цьому складі - все це вдалося на вищому рівні.

«Мені здається, багато хто намагається здивувати, а ми не намагаємося. Ми робимо просто шедевр Петіпа », - стверджує художній керівник театру« Кремлівський балет », народний артист РРФСР Андрій Петров.

Історія про воїна Солора, закоханого в храмову танцівницю Нікію, і зрадив її заради дочки раджі, виявилася поза часом. Змінюються тільки декорації. Глядачі захоплено приймали спектакль і неодноразово нагороджували виконавців бурхливими оплесками.

Сабадаш Володимир з Кремлівського палацу.

Фото - Світлани Яковлевої.

Фото - Світлани Яковлевої