Прима-балерина Маріїнського театру Уляна Лопаткіна домовилася з губернатором Олексієм Гордєєвим про можливу допомогу Воронезькому хореографічному училищу

Головна   Світська хроніка   21

Головна Головна   Світська хроніка Світська хроніка

21.02.2012, 12:51 21

Воронеж. 21.02.2012. Агентство Бізнес Інформації (ABIREG.RU) - Світська хроніка - 20 лютого в Воронезькому театрі опери та балету виступили відома прима-балерина Маріїнського театру Уляна Лопаткіна та інші зірки російського балету з програмою «Шедеври світової хореографії».

У програмі вечора зібрали сцени з вистав, поставлених такими відомими хореографами та балетмейстера, як Маріус Петіпа, Джордж Баланчин, Василь Вайнонен і Юрій Григорович. Володарка безлічі престижних нагород і титулів, народна артистка Росії, лауреат Державної премії Уляна Лопаткіна представила глядачам фрагменти з класичних балетів «Лебедине озеро», «Лускунчик» і «Спляча красуня».

У день концерту губернатор Олексій Гордєєв зустрівся з провідною балериною санкт-петербурзького Маріїнського театру Уляною Лопаткіна. У бесіді Олексій Гордєєв і Уляна Лопаткіна прийшли до спільної думки про необхідність надання підтримки училищу і домовилися про те, яким чином технічні питання будуть вирішені.

Володарка Медальйона Марії Тальоні, колись знаходився на зберіганні у великої Галини Уланової, Уляна Лопаткіна напередодні виступу в Воронежі відвідала Воронезьке хореографічне училище, щоб поділитися досвідом. Що неспроста. Про саму прийму писали, що вона «повністю розкрилася в передвипускна класі - все побачили в її танці не тільки бездоганну техніку, але характер, витонченість і якусь родзинку». В одному зі своїх інтерв'ю Лопаткіна зізнавалася: «Зірками не народжуються!»

І про це теж пані Лопаткіна розповіла на творчій зустрічі зі студентами та педагогами в Воронезькому хореографічному училищі. Там же зірка російського балету дала майстер-клас для вихованців училища різного віку.

- Не дивлячись на недільний день, бажаючих віком від 12 до 18 років відвідати майстер-клас Лопаткіна було багато, - розповіла «Абірегу» Олена Золотовский, заступник директора з виховної роботи хореографічного училища. - Уляна В'ячеславівна ділилася тонкощами професійної майстерності, терпляче і доброзичливо пояснювала учням різні нюанси виконання того чи іншого руху. Відомо, що у балерини були серйозні травми, і тут вона розповідала про свої помилки, щоб наші танцюристи їх не повторювали.

- Майстер-клас проходив два з половиною години, - додала Ірина Гуртова, директор Воронезького хореографічного училища. - Наші учні до приїзду гості готували спеціальні номери, але показати їх не встигли. Зате розминка біля верстата виявилася плідною. Уляна Лопаткіна пояснила студентам, які можуть бути наслідки, якщо робити ті чи інші вправи або руху неправильно. Майстер-клас завершився півгодинної бесідою учнів з примою Маріїнського театру, роздачею автографів і фотографуванням на згадку. 30 наших учнів потрапляють в театр на виступ зірок російського балету.

За словами пані Гуртовий, з бесіди Уляна Лопаткіна з юними танцюристами їй особливо запам'яталися деякі слова балерини. Відповідаючи на питання, як боротися із зайвою вагою, прима порадила берегти своє здоров'я, найдорожче, що є у людини, і намагатися дотримуватися збалансованого харчування без жорстких дієт. Коли студенти поцікавилися, що для зірки балету є головною цінністю в житті, вона сказала, що сім'я.

Як стало відомо з повідомлення департаменту культури Воронезької області, знаменита балерина гідно оцінила роботу воронезьких викладачів, зазначивши хорошу професійну виучку учнів хореографічного училища, і додала, що у Воронежі багато талановитих і перспективних хлопців.

Марина Новикова