Переможницею конкурсу краси "Квітка Байкалу" стала дівчина з Туви

Титул Квітка Байкалу на конкурсі краси, що проходив в Іркутську 27 квітня, дістався дівчині з Туви Аяк-хее Хортик Титул "Квітка Байкалу" на конкурсі краси, що проходив в Іркутську 27 квітня, дістався дівчині з Туви Аяк-хее Хортик. У нагороду вона отримала корону, інкрустовану різнокольоровими фіанітів. У конкурсі взяли участь жительки Іркутська і області, а також тувинські, якутські і бурятські красуні.

Вік учасниць - від 16 до 25 років. Як розповіли організатори заходу, основне завдання конкурсу - збереження самобутньої культури азіатських народів. Конкурсантки представили номер-візитку "Я - дочка народна свого", взяли участь у конкурсах "Співає моя душа", "В ритмі танцю", "Не вчися неробства, а учись рукоділля" і "Заговори, щоб я тебе побачив". Дівчата співали пісні рідною мовою, виконували національні танці, демонстрували традиційні і стилізовані костюми.

Диплом першого ступеня отримала представниця бурятської національно-культурної автономії Іркутська Світлана Дармаева. Диплома другого ступеня удостоїлася Аяна Цирендашіева з центру бурятської культури Іркутської області. Третє місце зайняла бурятская красуня з Аларского району Іркутської області Ксенія Шаргаева.

"Ніколи не порівнюйте себе з іншими! Зрозумійте, нарешті, що ви унікальні! І в цьому полягає ваша неповторність", - зазначила Аяк-хее Хортик на церемонії нагородження.